«Допоможіть відновити втрачені роки роботи у Самарканді. Я працювала там у лікарні з 1981-го по 1985 рік за місцем служби чоловіка. На пенсію вийшла у 2010 році. Пенсія мінімальна. Пенсійний фонд писав до Узбекистану три запити, і ще два – я сама. Але відповіді так і не надійшло.
Галина Бакум, село Приміське, Дніпропетровська обл.»
Ви додали до листа копію своєї трудової книжки. У ній є запис про роботу у зазначені роки: є дати і номери наказів, стоїть печатка. На перший погляд, запис не викликає жодних сумнівів. Тому не зовсім зрозуміло, чому цей стаж не зараховують і вимагають уточнюючі документи.
Відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності 1 січня 2004 року, періоди трудової діяльності до зазначеної дати зараховуються до стажу на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
За старим законодавством, основним документом, що підтверджує стаж, є трудова книжка.
Те, що це була робота на території нинішнього Узбекистану, не має значення. Адже ця робота була за часів і на території СРСР, тобто, згідно з раніше діючими нормами, вона має зараховуватися без жодних обмежень.
Звісно, усіх обставин вашої справи ми не знаємо. Але, можливо, вам слід отримати письмову відповідь з місцевого Пенсійного фонду, де буде сказано, на якій підставі цей період не зараховується до стажу. Потім цю відповідь можна спробувати оскаржити в обласному управлінні.
Сергій Коробкін, незалежний консультант