Вівторок, 5 Березня, 2024
ГоловнаПенсійна справаПенсії з інвалідності не буде: кому можуть відмовити у призначенні виплати

Пенсії з інвалідності не буде: кому можуть відмовити у призначенні виплати

Этот материал также доступен на русском языке
При призначенні пенсії по інвалідності важливим є стаж, який людина встигла накопичити. Навіть, маючи групу інвалідності, людині можуть відмовити у призначенні пенсії.

«Моєму синові 20 років. Він у 2022-му закінчив Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури (ІІ рівень акредитації, навчався 3 роки) і здобув робочу спеціальність з відкриттям трудової книжки з відповідним записом про час навчання. До цього трудового стажу не мав. Синові нещодавно встановили інвалідність, і ми оформляємо документи на отримання пенсії.

Чи враховується як страховий стаж час навчання у професійному ліцеї для нарахування пенсії за інвалідністю? Мусимо ми звернутися до пенсійного фонду чи це профіль служби соцстраху?»

Валерія, м. Одеса, лист надійшов на сторінку газети у «Фейсбуку»

Раніше ми розповідали, в яких регіонах найвища пенсія в Україні.

Пенсія за інвалідністю ІІ та ІІІ груп особам, які молодші за 24 роки, встановлюється за наявності хоча б одного року стажу. Якщо це інвалідність І групи, то потрібно мати хоча б один рік стажу до 26 років. Що старша людина, то більше потрібно стажу на момент встановлення інвалідності або на момент звернення по таку пенсію.

Навчання зараховується до стажу тільки в тому разі, якщо воно було до 1 січня 2004 року. Відповідно до раніше чинного законодавства, у стаж роботи зараховувалося навчання у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі. Але періоди навчання після зазначеної дати до страхового стажу, на жаль, не включаються. Тому навчання вашого сина вже зараз у стаж не увійде.

Замість пенсії по інвалідності соціальна допомога

Наявність або відсутність стажу визначає, за яким законом призначатиметься виплата. Якщо стаж є, то по пенсію слід звертатися до Пенсійного фонду відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Якщо стажу немає, тоді може бути розглянуто варіант із призначенням державної соціальної допомоги. Така допомога призначається органами соціального захисту населення відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, і особам з інвалідністю». Але в другому випадку питання з призначенням допомоги розглядається лише якщо йдеться про малозабезпечених осіб або якщо людині встановлено І групу інвалідності.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні