При цьому з’являється абдомінальне ожиріння, коли жирова тканина відкладається на животі, збільшуючи кількість «внутрішнього» жиру, який має підвищену стійкість до інсуліну.
Ознаками метаболічного синдрому є підвищений тиск, високий рівень цукру у крові, широка талія. При такому стані у чоловіків обсяг талії перевищує 102 сантиметри, у жінок – 89 сантиметрів. Підвищується можливість розвитку діабету другого типу, хвороб серця, інсульту.
У групі ризику перебувають всі, хто страждає на ожиріння, гіпертонію, серцево-судинні захворювання, веде малорухливий спосіб життя, а також хворі на цукровий діабет і люди віком понад 60 років.
Головне при лікуванні метаболічного синдрому – утримувати нормальну вагу, що знижує ризик розвитку ускладнень. Для цього використовують дієту і фізичні вправи.
Якою має бути дієта при метаболічному синдромі
Що стосується дієти, то на столі мають переважати страви з рослинної їжі. У ній багато протизапальних речовин, антиоксидантів, харчових волокон, які позитивно впливають на обмін речовин, знижують рівень цукру та холестерину.
- М’ясні страви потрібно вживати не частіше, ніж три-чотири рази на тиждень. А щоб в організм надходила необхідна кількість білка, їжте бобові.
- Намагайтеся виключити з раціону або зменшити кількість виробів з рафінованого борошна – хліба, тістечок, здобної випічки. Краще замінити їх продуктами або стравами, приготованими з вівса, ячменю, необробленого рису, гречки.
- Вживайте корисні жири, наприклад, оливкову олію. А від молочних жирів краще відмовитися, виняток можуть скласти грецький йогурт та сир у невеликих кількостях.
- Обов’язково їжте жирну рибу – сардини або скумбрію.