Середа, 1 Лютого, 2023
ГоловнаСтатті«Жіноча майстерня меблів»: історія успіху одеської студії

«Жіноча майстерня меблів»: історія успіху одеської студії

Этот материал также доступен на русском языке
Бизнес під час війни. Ольга Лаптєва, директорка і засновниця студії «Жіноча майстерня меблів», поділилася своєю історією: як створювали дизайн квартир під час прильотів, отримували замовлення від клієнтів з фронту і допомагали армії. Про нову реальність колективу, і чому час зайнятися своїм житлом, читайте далі.

Студія під час війни відновила свою роботу

Ми зустрічалися з Ольгою Лаптєвою півтора року тому. Тоді не було повномасштабного вторгнення РФ і щоденної загрози втратити життя або житло. Ми говорили про дизайн, проектування меблів і підхід до клієнтів. Сьогодні «Жіноча майстерня меблів» працює: встановлюють кухні, спальні та двері замовникам. Вони знають все про домашній затишок і вміють зробити ремонт під ключ.

Частина працівників роз’їхались і мобілізувались. Решта відновили роботу. В травні подзвонили клієнти. «Я пишаюсь, що ми поставили першу кухню воєнну, як я казала. Ми її зробили вже у воєнний час. Хоча це було дуже складно», — ділиться Ольга. Зараз непроста логістика, потрібно їздити через контрольні пункти, де можуть годинами перевіряти автівку Ольги.

Майстрині отримали два великих дороговартісних замовлення. «Я дуже здивувалась. Це ж як людина вірить в перемогу, що так класно робить все, на такий розмах широкий», — згадує директорка майстерні. А з визволенням Херсону в студії почали планувати повноцінну роботу.

Бізнес треба зберегти

Чоловік Ольги знаходився в оперативному резерві. Тому став на захист України. З лютого перші два місяці бізнес Ольги не працював. І вона волонтерила. Допомагала знайомим знайти необхідні речі для військових. Докладала усіх зусиль, аби разом з іншими українцями наблизити нашу перемогу.

Без чоловіка в майстерні важко. Він приймав товар і розвозив замовлення. Тепер це обов’язки Ольги. «Я зрозуміла, що таке жіноча майстерня меблів. Суто жіноча. Коли ти сама везеш двері, коробки, то це важкувато», — пояснила засновниця студії. Та чоловік радив Ользі зберегти бізнес.

Було важко відірватися від сім’ї

Ольга з дітьми думала про еміграцію. Та зобов’язання перед клієнтами вирішили це питання. І коханого залишати не хотіла. «Я така бандерівка. Мені треба, щоб він був за кулеметом, а я патрони подавала», — розповіла Ольга. Їх двом дітям важко розлучитися з батьком і будинком. Крім того, у родини живе багато тварин. Переїзд з ними непростий. Та план «Б» у сім’ї готовий.

Про себе Ольга каже, що їй довелося стати залізною леді. Аби дочці і сину було спокійніше. В родині один одного підтримують. І не забувають про оселю: разом господарюють і створюють комфорт. «В мене була заначка 200 доларів,  хотіла купити одяг якийсь на весну. А купила на ці гроші штори у вітальню», — так Ольга зробила світломаскування житла.

Як одеській студії вдалося протриматися?

На жіночу майстерню звернула увагу студія зі Швеції. Вони ремонтують меблі. Колеги замовляли в Ольги проекти для свого виробництва. Так одеській студії вдалося протриматися на плаву минулого літа.

«Ми бачимо, як зараз в Одесу повертається життя, як люди почали купувати квартири. Пішла хвиля бадьорості і купівлі житла після повернення Херсону». Внутрішньо переміщені українці стали новими клієнтами майстерні. Є замовник з Харкова.

«На жаль, економіка України втратила 30% ВВП. Більшість новобудов стоять, нічого не рухається, все завмерло. А у нас продаж меблів, як правило, дуже прив’язаний до розквіту будівництва». Ольга очікує, що зовнішня підтримка країни допоможе нам відбудуватися. Сьогодні майстерня активно працює, але її засновниця називає це «не заробляння грошей, а на хліб з маслом вистачає».

Більше того, частину прибутку з кожного замовлення вона віддає на армію. Купує для військових ті речі, які зазвичай збирають мало донатів. Постійні клієнти студії також завжди готові долучитися до збору коштів. «В мене дуже класна репутація в плані фінансів. Це в бізнесі так склалося, і з клієнтами так склалося».

Дім має дуже велике значення

Засновниця жіночої майстерні меблів вважає, що оселя впливає на людину. Під час війни дім має дуже велике значення. Адже це те, що людина може втратити в будь-який момент, і дуже багато людей залишились без житла. Для людей воно вважається прихистком. Це стає більше, ніж місце, де ти ночуєш і готуєш собі їжу. Ольга Лаптєва вважає, що оселя — це психологічна фортеця. Багато людей мігрують, багато переселенців, і вони налагоджують свій побут. Докуповують меблі, яких не вистачає. «Якщо є така можливість, я закликаю дивитися в майбутнє, і прикрасити майбутнє. Краса має велику силу, дизайн і якісь речі побутові, вони роблять життя людини краще. А це дуже важливо, коли наше життя втратило свою якість», — радить засновниця студії.

Ольга бачила, як військові в окопі, в укриттях, під землею влаштовують свій побут. І як тягнуться до прекрасного. Вона розказала, що в їх землянках застелений лінолеум і килими, стоять меблі, і «ганчірочку постелили, як скатертину». Люди навіть в таких умовах хочуть те місце, де перебувають, якось прикрасити. Адже це місце життя.

«Олю, я тобі довіряю»

Засновниця майстерні розповіла про клієнта, який зараз на фронті у Бахмуті: «Людина в піхоті, в окопі, замовляє кухню, і каже: я хочу приїхати додому, щоб в мене був ремонт і щоб в мене стояла кухня. Олю, я тобі довіряю, зроби мені, будь ласка, щоб було все класно. Щоб у мене був дім, в який я би дуже хотів повернутись». Чоловік хоче оновити оселю для своєї родини дружини і сина. Через війну вони вимушено виїхали з України.

«Саме час житлом займатися, бо ви собі робите краще морально і це мотивує рухатись далі і лікувати свої травми. Коли людина оздоблює своє житло, вона лікує свої травми», — переконана Ольга.

«Жіноча майстерня меблів» має свою сторінку у ФБ. Долучайтеся.


Як створювали «Жіночу майстерню меблів»?

Ольга Лаптєва — засновниця та директорка «Жіночої майстерні меблів» в Одесі. Закінчила Південноукраїнський педагогічний університет імені Ушинського за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво». З 2013 року працювала на керівних посадах меблевих салонів та студій. Пізніше пройшла освітню програму від Католицького університету. Там вона вчилась принципам створення бізнесу. І в свої 39 років вирішила, що «або зараз, або ніколи». Тож почала власну справу. Грошей на свою студію у Ольги не було. Та вона мала щось значно цінніше купюр — свою репутацію. Так в кінці 2018 року вона відкрила в Одесі «Жіночу майстерню меблів».

Офіс студії спочатку був скромним. Через рік колектив переїхав в нове приміщення на Прохоровській, 14. Тут можна подивитися на зразки меблів і одразу їх замовити, або обрати дизайн інтер’єру. Ремонт з нуля і під ключ — це про «Жіночу майстерню». Основновні цінності студії: родина, сім’я, будинок. Працівниці тут «універсальні бійці» — знаються і на дизайні, і на виготовленні меблів.

Колектив майстерні жіночий. Це щоб у клієнтів були ідеально виконані замовлення. Майстрині приділяють особливу увагу кожній деталі інтер’єру. То ж щиро й без сорому їм можна розказати про всі очікування від вашої майбутньої оселі.

Без жартів, майстрині студії можуть обговорити з вами ваш спосіб життя. Дієта, інтимне життя, чи захоплення спортом можуть стати предметом розмови. Так, бо кожна деталь про вас має значення. Це потім відобразиться в дизайні інтер’єру. Тож в студії знають все про безшумні спальні для занять сексом, про кольори, які викликають підвищений апетит, та про все інше також знають.


Ольга Лаптєва, засновниця студії «Жіноча майстерня меблів»:

Якщо є така можливість, я закликаю дивитися в майбутнє і прикрасити майбутнє. Краса має велику силу, дизайн і якісь речі побутові, вони роблять життя людини краще. А це дуже важливо, коли наше життя втратило свою якість.»

Підготувала: Ольга Лопатюк

Джерело: Одеське життя

Нове на сайті