Субота, 10 Грудня, 2022
ГоловнаПенсійна справаКому збільшать пенсії з 1 грудня - нагадування та роз'яснення

Кому збільшать пенсії з 1 грудня – нагадування та роз’яснення

Этот материал также доступен на русском языке
З 1 грудня, згідно з Держбюджетом-2022, збільшиться прожитковий мінімум. Передбачено з грудня та інші зміни.

Кому збільшать пенсії з 1 грудня – нагадування та роз’яснення

З 1 грудня, згідно з Держбюджетом-2022, збільшиться прожитковий мінімум. Для пенсіонерів він зросте з 2027 до 2093 гривень, тобто на 66 гривень.

Загалом підвищення пенсій торкнеться таких категорій пенсіонерів:

  • тих, хто отримує мінімальну пенсію. До них відносяться особи, які не мають необхідного страхового стажу та отримують соціальні виплати;

  • пенсіонери, які отримують максимальну пенсію;

  • особи, які мають понаднормовий страховий стаж та отримують інші надбавки до пенсій (ветерани війни, особи з особливими заслугами).

Предбачено з грудня та інші зміни. Так, пенсіонерам молодше 70 років при стажі 30 років у жінок та 35 років у чоловіків мінімальну пенсію збільшать з 2300 гривень до 2500 гривень. Щоправда, це підвищення торкнеться лише непрацюючих. Якщо стажу менше зазначеного, то пенсію все одно трохи піднімуть – пропорційно до стажу.

У деяких одержувачів зростуть суми пенсій із втрати годувальника. Наприклад, найменша пенсія за втратою годувальника-військовослужбовця становить два прожиткові мінімуми (4186 гривень), у шахтарів зі стажем 15 років – три прожиткові мінімуми (6279 гривень).

Крім того, з 1 грудня набувають чинності зміни до Постанови Кабінету Міністрів «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 23 листопада 2011 року №1210. Зміни полягають у осучасненні розміру середньої зарплати по країні, яка підставляється у формулу розрахунку пенсії за інвалідністю для ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

До відома. Наступного року переглядати розмір прожиткового мінімуму не планують. Але в березні 2023 року очікується планова індексація пенсій. Виплати перерахують з урахуванням зростання інфляції та середньої заробітної плати.

Ми писали раніше останнє планове збільшення прожиткового мінімуму цього року: як виростуть пенсії

Нове на сайті