Понеділок, 5 Грудня, 2022
ГоловнаСтаттіДе українцям перезимувати: які країни Євросоюзу готові прийняти біженців на зиму

Де українцям перезимувати: які країни Євросоюзу готові прийняти біженців на зиму

Этот материал также доступен на русском языке
Нещодавно представники ДТЕК звернулися до українців з проханням виїхати на зиму з країни. Звісно, це звернення було адресовано насамперед тим, хто зможе перенести зиму без світла і тепла. Рашисти обстрілюють енергетичну інфраструктуру України, а це означає, що будь-якої миті може настати блекаут.

Під час морозів ситуація може погіршитись і не виключений блекаут. Водночас, ситуація з енергоресурсами складна також і в європейських країнах. Тому багато хто з них скорочує фінансування українських біженців.

Так, в Болгарії людей з готелів на березі моря переселили в державні пансіонати, пишуть Вести України.

У Німеччині більшість земель не приймають українських біженців через брак житла.

Які країни готові приймати наших громадян?

Здебільшого це держави, які межують із Україною.

Словаччина

Уряд Словаччини розробив план дій у надзвичайній ситуації та передбачив можливий прийом до 700 тисяч українців за 3 місяці. Вже зараз волонтери східних словацьких міст говорять про збільшення кількості українців на 15%.

Румунія

Ця країна вже розміщує лінією кордону необхідні кошти, щоб надавати допомогу переселенцям. Також керівництво визначило об’єкти, куди планують заселяти біженців із нової хвилі.

Угорщина

Якщо навесні сюди приїжджало 1000 українських біженців на добу, то зараз 300-500. Але тут готуються також до нової хвилі українців, які тікають від війни та темряви.

Польща

Польща вже підготувала у центрах прийому близько 100 тисяч місць для нової хвилі біженців із України.

Нове на сайті