Яблука містять вітаміни A, В1, В2, С, Е, РР, а також йод, фосфор, магній, залізо, селен, калій, кальцій та цинк. У сукупності вони позитивно впливають на самопочуття, підвищують стресостійкість, зміцнюють серцево-судинну систему та покращують когнітивні властивості.
Проте нутріціологи переконують, що ви не зможете заповнити денну норму вітамінів та мінералів одним лише фруктом. Яблуко, що важить 150 г, забезпечить організм лише 8% від денної дози вітаміну C і 2% вітаміну А. Однак не варто знецінювати переваги плоду. Наприклад, за вмістом йоду яблука, особливо їхні кісточки, поступаються лише морепродуктам. І це далеко не всі позитивні ефекти.
Для здоров’я кишечника
У яблуках повно клітковини, яку більшість із нас не одержують у достатній кількості. Одне середнє яблуко покриває 20% добової потреби харчових волокон. Вживаючи яблуко щодня, ви прискорите травлення та відновите корисні бактерії у кишечнику.
Допомагають боротися із зайвою вагою
Згідно з оглядом досліджень, проведених у 2018 році, вживання яблук позитивно впливає на зниження ваги. Люди, які протягом 4 – 12 тижнів вживали від 240 – 720 міліграмів яблучного соку, продемонстрували швидшу динаміку схуднення. Враховуючи, що одне велике яблуко – це 240 г яблучного соку, достатньо вживати 1 – 2 яблука на день.
Зниження рівня холестерину
Розчинні волокна яблук пов’язують жири у кишечнику. Це призводить до зменшення рівня холестерину у крові. Дієтологи дійшли висновку, що після 3-х тижнів яблучної дієти показник холестерину може знизитися на 30%.
Яблука рекомендовані гіпертонікам
Залізо, яке міститься в яблуках, підвищує рівень гемоглобіну. Це особливо корисно при великих крововтратах і недокрів’ї. Крім того, яблука рекомендується їсти гіпертонікам. Плоди здатні знизити кров’яний тиск, оскільки вони виводять із організму зайві сіль та воду.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як правильно зберігати яблука взимку.
Джерело: 24tv.ua