Неділя, 25 Вересня, 2022
ГоловнаПенсійна справаЯк зарахувати військову службу до пенсійного стажу – роз'яснення Пенсійного фонду

Як зарахувати військову службу до пенсійного стажу – роз’яснення Пенсійного фонду

Этот материал также доступен на русском языке
Через повномасштабне вторгнення РФ багато українців змушені були залишити своє звичне місце роботи та піти захищати свою батьківщину. Військова служба обов'язково зараховується до стажу, для цього потрібно подати відповідні документи.

Про це повідомляє “Юридичний портал України”.

Так, відповідно до статті 8 Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Для підтвердження військової служби, а також служби у цивільній обороні, Держспецзв’язку, органах держбезпеки, розвідувальних органах приймаються:

  • військові квитки
  • довідки архівних та військово-лікувальних установ
  • довідки військових комісаріатів, військових частин та установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС.

Слід зазначити, що військова служба у складі діючої армії під час бойових дій, зокрема і під час міжнародного боргу, зараховується до трудового стажу виходячи з довідок військових комісаріатів, які видаються порядку, визначається Міноборони. Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ Нацполіції приймаються довідки, що видаються згідно з порядком МВС.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому пенсіонери з солідним стажем одержують мізерні пенсії.

Нове на сайті