У Міністерстві охорони здоров’я відповіли на найпоширеніші питання.
Виписувати направлення можуть усі лікарі в медичній системі, від сімейних до високоспеціалізованих, коли вважають за потрібне залучення до лікування спеціаліста іншої спеціалізації, додаткові обстеження, процедури, госпіталізацію. Щоб отримати послугу за направленням у рамках Програми медичних гарантій, пацієнт повинен звернутися з ним до закладу, який має договір із Національною службою здоров’я України (НСЗП).
При створенні направлення в електронній системі охорони здоров’я лікар вказує на медичну послугу, яку необхідно надати пацієнтові. Це може бути як одна послуга, так і група послуг, що стосуються однієї проблеми. Наприклад, консультація та дослідження або кілька процедур. Таке направлення буде груповим і матиме один номер. Направлення є 16-значним кодом, що складається з цифр і букв. Саме такий номер отримує пацієнт на свій телефон у вигляді повідомлення. Його потрібно надавати під час кожного візиту фахівцям, допоки пацієнт не отримає всі зазначені у направленні послуги.
Направлення конкретного пацієнта може бачити лікар і лікар, який його виконав, тобто закрив. Винятком є направлення на лабораторну діагностику, яке може закрити не тільки лікар, а й середній медичний персонал установи, де проводилася лабораторна діагностика. Сімейний лікар має доступ до медичної історії пацієнта за його згодою, у тому числі до виписаних та погашених напрямків.
Направлення до лікаря, у якого спостерігається пацієнт, щоразу отримувати не потрібно. Якщо пацієнт за будь-якими обставинами вирішив звернутися до іншого закладу, він повинен отримати нове направлення у сімейного лікаря або лікаря, який його направив.
На час дії воєнного стану лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові направлення. Тобто, якщо лікар не має інтернету або електроживлення і, відповідно, немає доступу до електронної системи охорони здоров’я, він все одно має можливість направити пацієнта на необхідні медичні послуги. Заклади, які уклали договори з НСЗУ, зобов’язані на час дії воєнного стану приймати пацієнтів як з електронними, так і з паперовими направленнями.
Нагадуємо, направлення не потрібно до сімейного лікаря, педіатра, психіатра, фтизіатра, стоматолога, нарколога, гінеколога. А також якщо пацієнт перебуває у невідкладному стані, адже екстрена медична допомога надається безоплатно всім пацієнтам без винятку, без направлення та декларації.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, яка медична допомога під час хірургічної операції надається безкоштовно.
Хоча в Україні передбачено підвищення пенсій для громадян, які досягли 65-річного віку, далеко не всі…
Українцям почали надходити нові рахунки за газ — розповідаємо, хто їх отримає та як правильно…
У липні частина українців матиме можливість отримати додаткові виплати від ООН у розмірі до 3250…
Українські жінки, які досягли пенсійного віку, можуть розраховувати не тільки на виплати від держави, а…
У найближчі роки Україна може зіткнутися з масштабною водною кризою, попереджають у Державному агентстві відновлення…
Крім пенсії, деякі пенсіонери мають право на компенсаційну доплату. Кому та скільки доплатять у липні…