Про те, як дізнатися про свій точний стаж розповіла головний спеціаліст Пенсійного фонду України Н.М. Юрчишина.
Щоб отримати пенсію за віком 2022 року, необхідно мати від 29 років страхового стажу, а наступного — 30.
З 2028 року для призначення пенсії обов’язково потрібно мати не менше 35 років стажу.
Нагадаємо, стаж до 2004 року підтверджується записами трудової книжки та іншими документами (про навчання, службу в армії, архівні довідки тощо). А ось стаж з 1 січня 2004 року підтверджується виключно відомостями про сплату страхових внесків із Реєстру застрахованих осіб.
Але як перевірити, чи зараховується до стажу все, що людина відпрацювала? Тим більше в умовах воєнного стану, коли підприємства та організації працюють нестабільно.
На сьогоднішній день є два основні способи перевірити наявність сплати страхових внесків: відвідати безпосередньо сервісний центр Пенсійного фонду або зробити це дистанційно за допомогою Інтернету.
Детальніше зупинимося саме на другому варіанті. Щоб перевірити свій стаж, потрібно відвідати веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/ або завантажити мобільний додаток до Пенсійного фонду. Далі в обох випадках принцип дій приблизно однаковий. У Пенсійному фонді повідомляють, що інформація про застрахованих осіб може не відображатися на веб-порталі електронних послуг, якщо страхувальник не надав звіту про суми нарахованої зарплати особи та суми сплаченого страхового внеску.
Для відображення відповідної інформації у розділі «Електронна трудова книжка» необхідно звернутися до свого роботодавця, а він має надати потрібні звітні дані.
Ще простіше отримати інформацію про сплату страхових внесків через мобільний додаток «Дія». Для цього в програмі зайдіть у меню “Послуги”, в ньому потрібно вибрати розділ “Довідки” та вибрати пункт меню “Довідка ОК-5” або “Довідка ОК-7”. Це довідки, що містять відомості про трудовий та страховий стаж людини. Незважаючи на те, що використовувати програму «Дія» набагато простіше, реєстрація на веб-порталі Пенсійного фонду дає більше можливостей саме тим, хто цікавиться своєю майбутньою або вже призначеною пенсією. Там, зокрема, можна ознайомитися з електронними матеріалами власної пенсійної справи та тримати зв’язок безпосередньо з Пенсійним фондом: надіслати заяву на перерахунок, питання призначеної пенсії та інше.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як оформити соціальну допомогу, якщо не вистачає стажу.