Понеділок, 4 Липня, 2022
ГоловнаПенсійна справаЧастина українців не зможе вчасно вийти на пенсію

Частина українців не зможе вчасно вийти на пенсію

Этот материал также доступен на русском языке
Щороку кількість пенсіонерів скорочується на 150-300 тисяч осіб, але дефіцит Пенсійного фонду не зменшується, а навпаки, продовжує зростати. Це може стати причиною того, що в умовах війни і після багатьох пенсіонерів не зможуть отримувати свої виплати.

Про це йдеться у матеріалі “Обозревателя”.

Так, з 2021 року дефіцит збільшився з 195,3 млрд грн до 200,6 млрд (плановий показник), що пояснюється, зокрема, і скороченням кількості платників податків.

Змінюються і умови виходу на пенсію: у 2022 році для виходу на пенсію необхідно 29 років трудового стажу, у 2023 необхідно буде 30, а у 2024 – 31 рік. При цьому на заслужений відпочинок українці виходять у середньому зі стажем 31-32 роки. Швидше за все, вже після 2024 року багато громадян не зможуть вчасно вийти на пенсію. Ці цифри кардинально змінилися через війну.

Мільйони працездатних українок виїхали за кордон, причому десятки тисяч українських чоловіків пішли захищати батьківщину. Усі вони залишили свою роботу. Після закінчення війни ситуація може лише посилитись, оскільки міжнародні партнери перестануть дотувати бюджет.

На сьогоднішній день президент України вже анонсував “кінець тіньової економіки” після війни. Зараз це буде не лише питанням політичних поглядів, а насамперед – можливістю вижити, доки не з’явиться інша модель пенсійної системи в Україні.

Так, усі працюючі українці будуть змушені легалізувати свої зарплати та сплачувати податкові збори. Інакше пенсіонери ризикують залишитися ні з чим, а дефіцит Пенсійного фонду призведе до повного банкрутства.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли вигідніше виходити на пенсію.

Нове на сайті