«Чи законно «Іллічівськводоканал» до моїх показань лічильника додає ще якісь куби? Живу у багатоквартирному будинку. Говорять, що надлишки розкидають по квартирах.
Володимир Георгійович, м. Чорноморськ, Одеська обл.
Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» № 2119-VIII від 22 червня 2017 року (у редакції від 1.05.2021 р.), усі багатоквартирні будинки мають бути оснащені загальнобудинковими приладами обліку.
Загальнобудинковий лічильник – це вузол комерційного обліку, а індивідуальний лічильник – це вузол розподільного обліку.
Якщо раніше основними були показання індивідуальних (квартирних) лічильників, то тепер вони використовуються для пропорційного розподілу показань загальнобудинкового вузла обліку. Але все залежить від ситуацій, і вони описані у статті 10 зазначеного закону, яка має назву «Розподіл обсягів комунальних послуг між споживачами».
Мабуть, у вашому будинку індивідуальні лічильники є у всіх. Раніше «надлишки» покривалися підприємствами комунальних послуг власним коштом. Але з 2017 року, коли було прийнято новий Закон «Про житлово-комунальні послуги», концепція змінилася: відповідальність за виток води з внутрішньобудинкових мереж через їхній незадовільний стан переклали на співвласників багатоквартирного будинку. Основна думка законодавців зводиться до наступного: якщо мешканців будинку не влаштовують рахунки на оплату, вони самі повинні подбати про стан внутрішньобудинкових комунікацій та економно користуватися водою.
При визначенні обсягів споживання води у багатоквартирному будинку та нарахуванні оплати не враховується вода, яка була використана на загальнобудинкові потреби, наприклад – полив газонів, прибирання місць загального користування. У багатоквартирному будинку, за правилами, є відгалуження на полив і має бути встановлений окремий лічильник. Витрата води за таким лічильником, згідно з Наказом Міністерства з питань ЖКГ України №190 від 27 червня 2008 року, входить в оплату за обслуговування будинку та прибудинкової території.
* Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України «Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі (багатоквартирному будинку) комунальних послуг» № 315 від 22.11.2018 року.
Нагадаємо, ми писали, що буде з цінами на воду, газ, світло та тепло.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.
У 2025 році право вийти на пенсію у 60 років мають ті, хто набув щонайменше…
Спека чи зливи? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.