Неділя, 29 Травня, 2022
ГоловнаЗдоров'яГрип і коронавірус: що буде, якщо заразитися одночасно?

Грип і коронавірус: що буде, якщо заразитися одночасно?

Этот материал также доступен на русском языке
Зараз в Україні поширюються три види грипу, їхні симптоми схожі на COVID-19, іноді їх можна сплутати. Проте, чи можна заразитись двома хворобами одночасно?

Давайте розберемося, чи варто турбуватися з приводу подвійного удару грипу і ковіду.

Чи можна одночасно заразитися грипом та коронавірусом?

Так це можливо. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) нагадує, що COVID-19 та грип – це респіраторні захворювання . Вони поширюються повітряно-краплинним шляхом, коли ми чхаємо, кашляємо, розмовляємо або просто дихаємо. Захворіти також можна, чіпаючи заражені поверхні, а потім торкаючись немитими руками до очей, носа або рота.

Вакцина від коронавірусу не захищає від грипу. Це два різні віруси, незважаючи на схожі симптоми та перебіг хвороби. За словами лікарів, запобіжні заходи проти COVID-19 допомагають зупинити поширення грипу . Люди ходять у масках, дотримуються дистанції, працюють віддалено. Але якщо не дотримуватись цих правил, то можна заразитися грипом і коронавірусом одночасно.

Наслідки одночасного зараження ковідом та грипом

Лікарі кажуть, що наслідки для імунної системи можуть бути катастрофічними. Обидва захворювання, безумовно, можуть бути більш шкідливими для легенів . Є ризик серйозної дихальної недостатності.

У Всесвітній організації охорони здоров’я підтверджують цю інформацію. Якщо хворий на COVID-19 буде госпіталізований, а його легені будуть уражені – то додаткове зараження грипом точно призведе до тяжкого перебігу захворювання.

Обидва ці захворювання можуть викликати кашель, озноб, ломоту в тілі, іноді блювоту та діарею. Грип та COVID-19 можуть призвести до пневмонії. Обидві ці хвороби можуть бути безсимптомними, легкими, важкими, а також смертельними, підкреслюють у Центрі біомедичних досліджень університету Джонса Хопкінса .

Як лікувати грип та коронавірус?

Важко сказати. Для грипу та COVID-19 використовують різні методи лікування. Здебільшого намагаються подолати симптоми, а у важких випадках підключають до апарату штучної вентиляції легень.

Для лікування грипу в МОЗ України рекомендують постільний режим, вживати багато рідини та жарознижувальні препарати. Антибіотики та противірусні препарати варто пити лише за призначенням лікаря, наголошують у МОЗ. Організм дуже швидко звикає до них, якщо вживати їх без контролю.

Лікування COVID-19 залежить від тяжкості захворювання. Легкою формою можна перехворіти, дотримуючись постільного режиму. У тяжких випадках потрібні спеціальні препарати або госпіталізація.

Україна закуповує різні препарати для лікування ковіда , наприклад, Ремдесивір. Це противірусний препарат, схвалений у США. Його вводять внутрішньовенно, курс лікування становить від 5 до 10 днів.

Як захиститись від одночасного зараження грипом та COVID-19?

Вакцинація – це один із найкращих способів уникнути «подвійного удару». Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує щепитися вакцинами від COVID-19 та грипу . ВООЗ вважає за допустиме введення обох вакцин у ході одного прийому. Однак, якщо людина вже хворіє на коронавірус, то краще почекати, поки не прийде негативний тест на COVID-19.

Вакцинуватися від грипу актуально до другої хвилі захворювання, яку прогнозують у лютому-березні. За словами завідувачки Одеського обласного центру клінічної імунології Людмили Самойленко, імунітет формується протягом 2-4 тижнів після вакцинації від грипу. Максимально сильний імунітет буде за 1 місяць. Якщо людина зіткнеться з вірусом грипу, коли імунітет ще не до кінця сформувався, все одно хвороба протікатиме легше. В організмі вже будуть антитіла, які займуться знешкодженням вірусу . Навіть невелика кількість антитіл однозначно краща, ніж нічого.

Не варто забувати про дотримання соціальної дистанції, носіння масок та миття рук. Це профілактика респіраторних захворювань.

Читайте також:

Андрій Горін

Джерело: odessa-life.od.ua

 

Нове на сайті