Передусім огляньте дерева в саду. У деяких місцях на гілках висить листя з ледь помітною павутиною. В такому прихистку оселився білан. Знешкодьте його, поки він спить – струсіть листя з дерев і спаліть його. Уважно огляньте кору плодових, особливо якщо восени ви не встигли обробити дерева мідним купоросом і побілити.
Наприклад, на стовбурі і гілках яблуні зимує золотогуз, а під корою – гусінь яблуневої молі.
Боротьбу з останніми залишаємо на весну, а щоб нейтралізувати золотогуза, обрізаємо його міцно прикріплені гнізда разом з гілочкою за допомогою секатора. Майте на увазі, що волоски гусениць золотогуза є отруйними, тому завжди надягайте рукавички при роботі.
На корі дерев і в розгалуженнях гілок зимують кладки яєць різних кліщів і комах: червоного яблуневого кліща, зимової молі тощо. Щоб знищити ці кладки, видаліть їх металевим шкрябалом.
На молодих пагонах яблуні люблять селитися на зиму яблунева попелиця і медяниця. Виявити їх досить легко: подивіться на кору уважніше – на ній добре помітні невеликі (близько 2,5 мм) блискучі чорні яйця яблуневої попелиці і зовсім крихітні – всього близько одного міліметра в діаметрі – яскраво-помаранчеві яйця медяниці , які прикріплюються до кори дрібними відростками. Боротьбу з цими шкідниками слід проводити в теплі дні зими або наприкінці її, але в будь-якому разі – до розпускання бруньок. Для цього рясно обприскують місця скупчення яблуневої попелиці і медяниці розчином Нітрафену.
Багато ворогів саду зимують у ґрунті. Яблуневий квіткоїд, який ховається у верхньому шарі безпосередньо під яблунею, може бути знищений саме взимку. Для цього вибирають час, коли пристовбурне коло злегка розтане, і неглибоко його розпушують.
По можливості перекопайте ґрунт під час відлиги і в малиннику – так ви знищите довгоносиків.
Якщо ви не прибрали опале листя в саду восени, майте на увазі, що в ньому зберігаються збудники таких поширених і небезпечних грибкових захворювань, як септоріоз і антракноз аґрусу і смородини, парша груші та яблуні. Крім того, саме в опалому листі взимку ховаються жуки-довгоносики і павутинний кліщ. Тому бажано видаляти листя з саду, використовуючи його для компосту.
Читайте також:
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…