Чи варто чекати на компенсацію, яку надали одразу після скасування пільгового тарифу?
До 2021 року споживачі, які користувалися електроопалювальними установками, у період з 1 жовтня по 30 квітня платили за електроенергію по 0,90 грн./кВт-год. (при обсязі споживання до 3000 кВт-год. на місяць). З початку цього року Кабінет Міністрів встановив для усіх категорій населення фіксовану ціну – 1,68 грн/кВт-год. електроенергії. А споживачам, які опалюють електроенергією, вирішили виписати компенсацію. Але виплачувалася вона лише за перший квартал цього року.
З 1 жовтня відбулися зміни у тарифах для населення, і тепер електроенергія коштує:
Для споживачів з електроопаленням жодних змін не відбулося. При витраті понад 250 кВт на місяць вони, як і інші споживачі, платитимуть по 1,68 грн./кВт за весь обсяг спожитої електроенергії.
На жаль, за інформацією Міністерства соцполітики України, надання компенсації споживачам з електроопаленням в цьому опалювальному сезоні не передбачено. Але всі, хто отримав компенсацію у першому кварталі цього року, можуть звернутися по призначення субсидії.
Також енергетики радять користуватися багатозонними приладами обліку. Наприклад, під час встановлення двозонного лічильника за електроенергію, спожиту з 23.00 до 7.00, можна буде платити вдвічі менше. Тризонний лічильник дозволяє більше економити у період з 23.00 до 7.00, але у пікові й напівпікові години електроенергія стає дорожчою. Як правило, побутові споживачі здебільшого обирають двозонний лічильник. При тризонному необхідно ретельно контролювати час пікових навантажень, щоб не заплатити більше.
Фото з відкритих джерел
Читайте також:
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…