Чи може це призвести до віялових відключень світла в опалювальний період?
Спалюючи вугілля, ТЕС і ТЕЦ виробляють електроенергію, яку і використовують споживачі в побуті. Причому ТЕС і ТЕЦ дають більше третини всієї виробленої в Україні електрики. Цього року, за даними на жовтень, кількість запасів вугілля на складах теплоелектростанцій і теплоелектроцентралей нижча за планову: на ТЕС – у 3,9 раза, на ТЕЦ – у 1,9 раза.
Водночас, за інформацією Міненерго, за сім місяців 2021 року вуглевидобувні підприємства України виробили вугілля на 12,2% більше порівняно з відповідним періодом минулого року. Але накопичені запаси доводиться витрачати для роботи ТЕС, аби щодня забезпечувати споживачів електроенергією.
На кінець вересня, за повідомленням Укренерго, виробництво електроенергії теплоелектростанціями збільшилося на 8%. Зросло при цьому і її споживання. Частка ТЕС у покритті електричних графіків навантаження зросла до 24%. Причина – скорочення виробництва енергії теплоелектроцентралями, атомними електростанціями, «зеленою» енергетикою.
Отож, якщо зима буде холодною, віялових відключень не уникнути, вважають експерти. Адже будь-які перебої або раптові стрибки споживання призведуть або до необхідності імпорту електроенергії, або до обмежень споживачів.
Щоправда, уряд запевняє, що віялових відключень електрики взимку чекати не варто. Зокрема, енергетики збираються більше навантажити атомні електростанції.
Фото: Pexels
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…