П’ятниця, 30 Вересня, 2022
ГоловнаКомуналкаЕлектроенергія і тепло: чи злетять тарифи до небес?

Електроенергія і тепло: чи злетять тарифи до небес?

Этот материал также доступен на русском языке
Борги споживачів за комуналку зростають щодня, оскільки доходи просто не встигають за тарифами.

Стурбований такою ситуацією і уряд. Досить лише згадати акції протесту проти підвищення цін на комунальні послуги у січні – лютому цього року. Що буде далі?

Минулого тижня відбулося засідання уряду, на якому було ухвалено важливі для нас, споживачів, рішення.

ПО-ПЕРШЕ, прем’єр-міністр заявив, що тариф на електроенергію для населення буде знижено. Але, звичайно, не для всіх, а тільки для тих, хто споживає менше 250 кВт/год. на місяць. При такій (відносно скромній) витраті тариф на електроенергію складе 1,44 гривні за кВт/год. Домогосподарства, що використовують понад 250 кВт/год., як і раніше, платитимуть по 1,68 гривні за кВт/год.

Такі дії нібито мають порадувати споживачів, але нові правила почнуть діяти тільки з 1 жовтня 2021 року. Та й можна говорити про несправедливість ухваленого рішення. Припустімо, сім’я з одного-двох чоловік може вкластися у 250 кВт/год. на місяць. Якщо членів сім’ї четверо-п’ятеро, то витрата буде більшою і заощадити вже не вийде. А в такій сім’ї можуть бути не лише діти, але і пенсіонер, і людина з інвалідністю. До того ж, нічого не сказано про споживачів, які живуть в будинках з електроплитами.

ПО-ДРУГЕ, на засіданні уряду вирішували також питання, як бути з цінами на газ, який закуповують підприємства теплопостачання. Всі розуміють: що дорожче тепловики платять за газ, то вищий тариф для споживача. На європейських біржах вартість газу доходить вже до 20 гривень за кубометр.

«Нафтогаз» на майбутній опалювальний сезон запропонував теплопостачальним підприємствам тарифний план «Комфортний сезон». За цим планом, кубометр газу коштуватиме 7,96 гривні  (з ПДВ), незалежно від того, якою буде ринкова ціна на біржах. Тарифний план діє з 1 жовтня 2021 року по 30 квітня 2022 року. Якщо тепловики скористаються моментом, що було б цілком логічно, тоді питання про зростання тарифів на тепло для населення в розмірі прогнозованих 70% не стояло б. Будемо сподіватися, що так воно і буде.

Субсидії в «червоній зоні» будуть більші

Нещодавно ми писали про те, що норми споживання для субсидіантів, які на період карантину збільшили на 50%, знову зменшать з 1 жовтня 2021 року. Це стосується електроенергії, водопостачання та водовідведення, природного газу, що використовується для приготування їжі та підігріву води.

Разом з тим, ухвалено рішення зберегти дію додаткових 50% нормативів в наступному опалювальному сезоні для жителів регіонів, які опиняться в «червоній зоні» карантину. Це передбачає виділення більшої суми державної допомоги на оплату комунальних послуг. І її субсидіанти отримають автоматично, без додаткових звернень.

Раніше опубліковано: «Нафтогаз»: новий тарифний план — «Комфортний сезон»

Нове на сайті