П’ятниця, 17 Вересня, 2021
ГоловнаДачаЧому оцтове дерево краще не саджати на дачній ділянці

Чому оцтове дерево краще не саджати на дачній ділянці

«Давно мрію про оцтове дерево (сумах), але чув, що ця рослина – справжній агресор, який окупує все на своєму шляху. Чи це так? Ігор Демчишин, Вінницька обл.»

Незвичайна краса перистого листя, пірамідок суцвіть і плодів – це лише прелюдія до яскравого осіннього шоу полум’яних тонів, у які забарвлюються ці великі кущі або дерева. Ширина крони у сумаха завжди перевищує його висоту. В садовій культурі у висоту він сягає не більше трьох метрів. Зате вельми розростається в ширину. Навіть якщо вибрати порівняно компактні сорти і обмежувати ріст цього дерева, воно все одно буде постійно нарощувати обсяг.

У сумаха, схильного постійно розростатися в ширину, крім його великих розмірів, є і ще одна цікава особливість. Для цього куща характерною є унікальна здатність перетворювати будь-яку ранку на коренях на нову точку росту. Найменша спроба обрізати його кореневище, відтяти зайві частини і просто видалити пагони та кореневу поросль призведе лише до того, що з кожної ранки цей велетень випустить іще більше нових і дуже міцних пагонів. Через цю властивість він перетворюється на агресора, якого вкрай важко позбутися.

Тому, якщо ви все ж наважилися декорувати садибу сумахом, саджати його слід у такому місці, щоб корені в жодному разі не травмувалися при обробці ґрунту поблизу нього.

Нове на сайті