Досить часто такі проблеми можна спостерігати на яблунях, грушах, шовковиці, сливах. Спричинити засихання листя може гусінь червиця в’їдлива. Якщо придивитися до ураженого пагона, можна розгледіти під одним зі здорових листків невеликий отвір. Це місце проникнення гусені. Наслідки такого вторгнення невтішні: пошкоджені пагони зазвичай засихають. З настанням весняного тепла перше покоління гусені заселяє гілки та стовбури. Наприкінці червня – на початку липня з її лялечок виходять метелики, які відкладають яйця. Наприкінці липня з них вилуплюється молода гусінь, яка повторює цикл свого розвитку: входить у зелені пагони і прокладає в них ходи, через що гілочки і засихають. Тому пошкоджені молоді пагони – в’ялі, з засохлими листям – слід видалити «з запасом». Це захід проти проникнення «квартирантів» у шари деревини.
Важливим заходом також є вчасні підживлення дерев, весняна та пізньоосіння обробка від шкідників та хвороб. Без дотримання агротехніки дерева ростуть ослаблені, а саме такі і подобаються метеликам червиці.
Нагадуємо, що у плодових садах росте популяція кліщів.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.