Толокнянка – вічнозелений чагарник, який у народі називають ведмеже вушко, з довгими, добре розгалуженими пагонами, що стелиться по землі, який дуже нагадує брусницю. У травні-червні на кінцях гілок мучниці з’являються схожі на білі латаття з рожевим обідком квітки.
Цілющі властивості знаходяться у всіх частинах рослин (листя, ягоди, квіти), які зберігаються майже повністю навіть у сушеному вигляді.
Користь мучниці при захворюваннях нирок і сечовивідної системи велика – вона відмінно виводить з організму токсини, тому є постійним компонентом сечогінного чаю. Її застосовують при циститах, уретритах.
Допомагає ведмеже вушко і при нефритах, засміченості сечового міхура, матковій та нирковій кровотечах, білях та венеричних захворюваннях.
Відома користь мучниці при неврозах, а також вона має відновлюючий ефект при порушенні обміну речовин. Антисептичні можливості ведмежого вушка з успіхом використовують при лікуванні гнійних ран, діатезі.
Листя мучниці високо цінуються урологами. Лікувальні властивості настою листя активно застосовуються в урології – при лікуванні циститів, уретритів та інших інфекційно-запальних захворювань сечовивідної системи.
Як правильно пити мучницю
При прийомі великих доз препаратів мучниці (ведмеже вушко) можуть спостерігатися загострення запальних процесів у сечовивідній системі та розвиток ниркових симптомів внаслідок тривалого подразнення ниркових канальців. Можливими є нудота, пронос, блювання.
Щоб уникнути побічної дії при тривалому прийомі мучниці, її доцільно призначати в комплексі з іншими рослинами, що мають протизапальні та діуретичні властивості, у вигляді зборів та чаїв.
З книги «Божа аптека»