- Пористе, м’яке та повітряне: ідеальне дріжджове тісто, яке завжди і у всіх виходить.
- Як правильно замісити дріжджове тісто, щоб здивувати всіх.
Активні дріжджі
Сухі активні дріжджі (нагадують дрібний бісер бежевого тону) перед використанням потрібно «розбудити». Це необхідно для того, щоб перевірити їхню якість і оживити бродіння. Щоб «розбудити» активні дріжджі, налийте в глибоку посудину необхідну кількість теплої води або молока (скільки взяти рідини, зазначено в рецепті або на упаковці дріжджів: продаються в пакетиках по 10-15 грамів). Зазвичай на 10-грамовий пакетик необхідно 6 столових ложок рідини.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: температура води для дріжджів має бути в межах 35-40 градусів (тепла), інакше вони заваряться. Після цього додайте в рідину кілька чайних ложок цукру, які стануть для дріжджів своєрідною їжею. Через 5-10 хвилин дріжджі мають спінитися.
Якщо цього не сталося, тоді дріжджі зіпсовані (закінчився термін придатності, порушено умови зберігання або рідина, в якій їх розчинили, була занадто гаряча) і їх треба викидати.
Миттєві швидкорозчинні дріжджі
А ось миттєві дріжджі (схожі на циліндричні гранули світло-коричневого кольору) «оживляти» не потрібно. Їх додають відразу до сухих інгредієнтів для тіста. Під час замішування тісто з таким видом дріжджів можна поставити на вистоювання лише один раз.
Щоправда, такі дріжджі мають один великий мінус – їхню активність не можна перевірити до замішування тіста. І якщо вони не спрацюють – тісто не підніметься, все доведеться починати заново.
Увага! Після розкриття упаковки сухі дріжджі необхідно використовувати протягом 2-4 днів. Причому зберігати їх краще у холодильнику.