За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, новий закон запрацює вже з наступного року.
«У чому суть цього закону, який уже підписав Президент? Це реакція на виклики, які існують вже сьогодні. Перше – люди, які виїхали за кордон, їхні трудові відносини в Україні припинилися. Але це наші громадяни, які після всіх ризиків повернуться. Ми даємо їм можливість сплатити за свій страховий стаж, щоб ці місяці, які вони були за кордоном, зараховувалися, і надалі вони отримували солідарну пенсію в Україні. Працюючи чи отримуючи допомогу за кордоном, вони мають право безпосередньо укласти договір на порталі “Дія” або в електронному кабінеті на порталі Пенсійного фонду», – зазначила Оксана Жолнович.
Використовуючи портал «Дія», можна укласти угоду та сплачувати внесок, який людина визнає за потрібне. Якщо цей внесок дорівнюватиме мінімальному внеску, який сьогодні є в Україні для зарахування повного місяця, то всі ці місяці зарахуються до страхового трудового стажу і людина матиме гарантії для того, щоб отримати свою пенсію. До того ж, якщо людина передпенсійного віку зараз втратила роботу, і в неї є необхідність доплатити ще кілька років або місяців, щоб отримати повну пенсію, то це можуть зробити її рідні.
«Це може зробити будь-хто, хто має кошти і може зробити ці внески. Вони також зарахуються і людина буде із повноцінною пенсією», – повідомила міністерка. Також цей закон покликаний допомогти вже існуючим пенсіонерам, які мають невисокі пенсії. Будь-які меценати, від родичів до сусідів та знайомих, можуть допомогти їм через договір. 70% від внесеного внеску піде адресно конкретній людині, а 30% задля того, щоб не було зловживань, підуть у систему для підтримки сьогоднішніх пенсіонерів.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як підвищуватимуть пенсії у 2023 році.