Сушіння та заморожування ягід аронії
Все, що потрібно: зібрати ягоди, видалити пошкоджені, очистити від плодоніжок та усілякого сміття. Потім висушити в сушарці або духовці або розкласти по пакетах і помістити в морозилку.
Як потім використати заготовлені ягоди? Додавати в чай, компоти, робити настоянку, лікувальні відвари і настої. Із заморожених ягід навіть варення можна приготувати.
Готуємо компоти з аронії
Також простий і досить швидкий спосіб заготівлі. Компот можна робити з чорноплідної горобини без будь-яких добавок, а можна додати яблука, груші, сливи, малину або шипшину (у довільних пропорціях).
Будь-які компоти можна приготувати з універсальним сиропом: 0,5 склянки цукру на 1 літр води. Розкласти очищені та добре вимиті ягоди та фрукти у приготовані банки, залити їх киплячим сиропом, прикрити кришками. Витримати 3-5 хвилин, злити сироп у каструлю. Знову довести до кипіння та повторити процедуру. Втретє, заливши сироп, банки закатати.
Варення та джеми з чорноплідної горобини
Як і компоти, варення можна готувати з однієї чорноплідної горобини, а можна змішувати з іншими ягодами або фруктами. Дуже смачне варення з яблук та чорноплідної горобини. Яблука потрібно перемолоти разом з ягодами в кухонному комбайні та варити з додаванням цукру в пропорції 1:1 (цукор взяти трохи менше). Якщо таку масу уварювати довше, вийде джем.
Оригінальна аджика з аронії
Візьміть 700 г чорноплідної горобини, 4 головки часнику, 2 гострі перці, зелень – по пучку петрушки і селери, 125 г цукру, 2 столові ложки солі, 60 г оцту, 1 столову ложку кориці, 1 столову ложку хмелі-сунелі.
Горобину, перець, часник та зелень подрібнити блендером або пропустити через м’ясорубку та додати спеції. Все перемішуємо та залишаємо на пару днів при кімнатній температурі. При подачі можна додати олію. Зберігати у холодильнику.