Завдяки клітковині каші покращують травлення та моторику шлунка спільно з кишечником. Це сприяє виведенню шлаків та токсинів з організму. Організм, який не засмічений шлаками, набагато ефективніше впорається зі спалюванням зайвого жиру та схудненням.
Безперечно, каші – це правильне харчування, що сприяє поліпшенню метаболізму. А всі ми знаємо, що чим краще у людини метаболізм, тим легше і швидше вона худне.
А тепер поговоримо, які каші допомагають худнути.
-
Вівсяна каша
Цільнозернова вівсяна каша – одна з лідерів у схудненні на крупах. А все тому, що вона має збалансований вітамінний і мінеральний склад, включає антиоксиданти, сприяє зниженню рівня цукру і холестерину в крові, розганяє обмін речовин і покращує травлення.
Калорійність однієї стандартної порції вівсянки близько 100 ккал (не плутати з калорійністю вівсяної крупи у сухому стані!). Ось чому вівсяна каша є некалорійною, але ситною стравою.
-
Гречана каша
Гречка містить багато заліза, фосфору, кальцію, вітамінів групи В, РР та інших корисних елементів, тому вона корисна не тільки для схуднення, а й для здоров’я загалом.
Якщо хочете, щоб гречка зберегла свої корисні властивості максимум, то не варіть її, а запарюйте на ніч. Для цього треба взяти близько 30 г сухої перебраної крупи та залити її 1-1,5 склянками окропу. Тепер накрийте ємність з кришкою і залиште запарюватися на ніч. Зранку каша буде готова. Розігрійте її трохи та їжте.
Пшоняна каша
Пшоняна каша дуже приємно виглядає в приготовленому вигляді, смачно пахне і має трохи солодкуватий присмак. Але це далеко не всі її переваги: головне, що пшоно легко і швидко виводить з організму жирові накопичення, легко перетравлюючись у шлунку.
А все тому, що в пшоні міститься особливий крохмаль, який добре пов’язує ліпіди, токсини та інші шкідливі речовини, м’яко виводячи їх з організму.
-
Рисова каша
Не вся рисова каша корисна. Наприклад, очищений білий рис – досить калорійна страва, тоді як бурий неочищений рис має зовсім інші якості: він збирає на себе все сміття в організмі і виводить його природним шляхом.
Тому віддавайте перевагу нешліфованому рису та замочуйте його в холодній воді на пару годин перед приготуванням – так з рису вийде зайвий крохмаль, і каша буде не такою калорійною.
-
Льняна каша
Готувати кашу з лляного насіння здогадається не кожен, а дарма! Лляне насіння допомагає жінкам відновити гормональний фон, регулюють травлення, прискорюють метаболізм, очищають печінку та кишечник, але найголовніше – забезпечують наш організм цінними поліненасиченими жирними кислотами (Омега).
Такий склад допомагає льону розщеплювати жирові відкладення та коригувати склад тіла. Готують лляну кашу за аналогією з гречкою: запарюють на ніч окропом, а потім перемелюють блендером у пюре.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чи корисні каші швидкого приготування.
Джерело: serebryanskaya.com