Як переведення годинника впливає на здоров’я
Перехід на зимовий та літній час було введено у 1981 році з метою економії електроенергії. Тому восени стрілки годинника переводять на зимовий час – на годину назад, а навесні – на літній, на годину вперед.
За даними вчених, сезонне переведення годинника негативно впливає на здоров’я, оскільки змінює біологічні ритми людини. Переведення стрілок годинника на годину назад негативно впливає на серцево-судинну систему, провокує загострення хронічних хвороб, порушення сну і навіть може стати причиною осінньої депресії.
Від переведення годинників відмовилися:
- В Африці – на цьому континенті лише три країни переводять стрілки: Намібія, Туніс і Єгипет. Решта 59 країн стрілки не переводять.
- У Європі відмовилися від переведення Білорусь, Росія та Ісландія.
- В Азії стрілки годинника не переводять у Північній та Південній Кореї, у В’єтнамі, Афганістані, Індії, Сингапурі, на Філіппінах, у Китаї та Японії, деякі країни, розташовані в Середній Азії.
- У Північній та Південній Америці – у Панамі, Гватемалі, Венесуелі, Нікарагуа, Колумбії, Еквадорі та багатьох інших країнах стрілки годинника не переводяться. На літній та зимовий час переходять США, Канада, Чилі й Мексика.
- В Австралії годинники переводяться лише частково – Північна Територія, Квінсленд і Західна Австралія дотримуються єдиного часу і взимку, і влітку.
Читайте також: