Ключові тези:
У спекотні дні чимало людей скаржаться на сильний головний біль. Особливо важко тим, хто має схильність до мігрені. Висока температура розширює судини й знижує тиск — це і провокує напад.
Мігрень — це не просто головний біль. Вона може тривати кілька годин або навіть днів. Біль пульсує, часто з одного боку голови. Може паморочитися голова, з’являється нудота, блювання, нестерпна чутливість до світла, звуків і запахів.
За кілька годин або навіть днів до нападу можна відчути зміну настрою, пригніченість або збудження, часте сечовипускання, позіхання або розлади травлення.
Цей стан виникає незадовго до нападу або разом із появою головного болю. З’являються спалахи світла перед очима, поколювання в руках або на обличчі, тимчасові труднощі з мовленням. Ці симптоми минають самі, зазвичай менш ніж за годину.
Напад триває до 72 годин, якщо не робити спроб полегшити біль. Пацієнти відчувають сильний пульсуючий біль, чутливість до світла й шуму, нудоту. У деяких людей навіть дотик або розмова викликає дискомфорт.
Біль відступає, але залишаються втома, розгубленість. Раптовий рух головою може знову викликати біль.
УВАГА! Якщо головний біль з’явився вперше або різко відрізняється від звичних симптомів — негайно зверніться до лікаря. Це може бути не мігрень, а інша загрозлива хвороба (наприклад, інсульт).
Вам буде корисно:
Середина літа - чудовий час, щоб нарешті завершити розпочате, прислухатися до себе і не забути…
Хочете запастися смачною овочевою закускою на зиму? Спробуйте приготувати кабачкову ікру за простим рецептом: ароматні…
Надіслали неправильні показання лічильника: чи можна виправити ситуацію. У ДПЕК доступно пояснили, як швидко та…
Іноді прості поради можуть заощадити вам час та нерви. У нашій «господарській скриньці» — шість…
Цього літа пасажиропотік в Україні б'є рекорди — на одне місце у поїзді претендують до…
Щоб продовжувати отримувати пенсії та соціальні виплати в Україні, необхідно передати до ПФУ деякі важливі…