До його складу входять вітаміни групи B, магній, кальцій, калій та залізо. Крім того, шоколад – джерело антиоксидантів, зокрема теоброміну, який покращує діяльність мозку у людей похилого віку.
Також гіркий шоколад стабілізує рівень холестерину в крові, завдяки чому покращується захист від небезпечних судинних патологій – інфарктів, інсультів, атеросклерозу, що є дуже важливим для людей зрілого віку.
Є у чорного шоколаду і ще одна особливість, яка дуже важлива у наш неспокійний час. Лише кілька шматочків гірких ласощів допоможуть впоратися з депресією та зберегти гарний настрій.
При цьому слід пам’ятати, що навіть найкорисніший продукт при непомірному споживанні може стати шкідливим. Щоб гіркий шоколад приніс користь, його потрібно їсти лише у першій половині дня і не більше 2-3 шматочків. Увечері від нього краще відмовитися через кофеїн, що міститься в ньому.
***
Майте на увазі, у літньому віці для підвищення імунітету потрібно вживати природні біостимулятори: кисле молоко, мед, риб’ячий жир, свіжу капусту усіх видів, плоди шипшини, чорну смородину, малину та обліпиху.
***
Тримайте вдома всі важливі ліки – нехай вони будуть під рукою і не знадобляться, ніж вони будуть потрібні, але не знайдуться у вашій домашній аптечці. І позбавляйтеся ліків, у яких закінчився термін придатності.
«Моя робота була пов՚язана з великими психоемоційними навантаженнями. Від цього страждало серце. Одного разу із розмови з колегою дізналась про можливості гіркого шоколаду – зменшує ризики захворювань серця. Для цього достатньо з’їдати 2-3 шматочки на день. Тому додала його до свого раціону. І ось вже протягом семи років я його не змінюю.
Не дивуйтесь. Адже тому, що гіркий шоколад корисний для серця, є і наукові підтвердження. Так, вчені Аквільського університету також проводили дослідження, в ході якого давали піддослідним по 100 грамів шоколаду протягом 15 днів та заміряли їх кров’яний тиск.
У ході експерименту тиск піддослідних нормалізувався, а кровообіг покращився. Відповідно, помірне споживання гіркого шоколаду можна розглядати як профілактику хвороб серця та атеросклерозу.
Ірина Петрова, Одеська область»
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…