Люди можуть хворіти повторно
Майже кожна вакцина надходить спочатку у кров, лімфатичну систему тощо. А природний респіраторний вірус відразу потрапляє на слизову оболонку носоглотки, де підключаються різні фактори, йде реакція. І здорова людина, яка не має імунодефіциту, не приймає хіміотерапію (як онкохворі) або імуносупресію (після трансплантації), захищена після перенесеної інфекції.
Якщо ж людина отримала щеплення проти коронавірусу, то в крові у неї є антитіла, можливо, навіть високі титри, проте респіраторний тракт не захищений. Місцевий імунітет не виробився так, як під час атаки природної інфекції.
Зазвичай такі люди можуть хворіти повторно, але легше: болить горло, нежить (може і не бути), кашель. Скільки разів вакцину не вводили в кров, людина може бути вразливою перед вірусом. Ось у Китаї вже вигадали вакцину, яка розпорошується в носі. Є надія, що зявиться захист і на «вхідних воротах».
Пришеплювати нескінченно не можна
Запас імунокомпетентних клітин вичерпується. Сучасні вакцини зроблені на основі фрагмента РНК у ліпідній оболонці, що зливається з оболонкою клітини та проникає всередину. РНК вбудовується в молекулу генетичної інформації клітини, і ця клітина синтезує вірусні білки.
Саме на чужорідні білки імунна система відповідає утворенням антитіл. А де гальма? Це припиниться, колизагине клітка? Не зрозуміло.
Разом із журналістами ми провели цікавий експеримент. 16 осіб, які перехворіли на
коронавірус, потім прищепилися різними вакцинами і зробили аналіз на антитіла. У двох людей тест-система «побачила» так багато антитіл, що прилад, який «читає» результат, не впорався.
За матеріалами fakty.ua
Читайте також: