Середа, 24 Липня, 2024
ГоловнаНовиниСвята та народні прикмети 26 червня — чому цього дня потрібно приготувати...

Свята та народні прикмети 26 червня — чому цього дня потрібно приготувати кашу та вареники із суницею

Этот материал также доступен на русском языке
26 червня в Україні відзначають Міжнародний день ООН у підтримку жертв тортур, Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками, День кримськотатарського прапора, День косметолога і День народження зубної щітки. Цього дня вшановують пам'ять преподобного Давида Фессалонського; блаженного священномученика Андрія Іщака. Іменини відзначають Давид, Денис, Іван, Тихон, Павло.

26 червня – яке свято відзначають в Україні

26 червня в Україні відзначають Міжнародний день ООН у підтримку жертв тортур. Він був заснований ООН у 1997 році. Саме цього червневого дня 1987 року Генеральна асамблея ООН затвердила Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження та покарання.

Катування є злочином відповідно до принципів міжнародного права. У всіх відповідних документах застосування тортур суворо заборонено і не може бути виправдане за жодних обставин.

За даними Міжнародного комітету Червоного Хреста, нині у світі налічується близько 100 збройних конфліктів, а разом із ними зростає і кількість випадків застосування тортур та інших форм нелюдського поводження.

Також 26 червня відзначають Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. Він був заснований у 1987 році з метою міжнародного співробітництва зі створення вільного від наркоманії суспільства та припинення наркоторгівлі.

Також 26 червня відзначають День кримськотатарського прапора. Вперше національний кримськотатарський прапор схвалено Курултаєм кримськотатарського народу в 1917 році. Після проголошення незалежності України у 1991 році блакитний прапор із золотою тамгою був схвалений курултаєм як національний.

Кок-байрак (блакитне полотнище) та герб тарак-тамга – національна символіка кримських татар. Мави кок (блакитний колір) у тюркських народів – синонім чистоти та свободи. Він асоціюється з небом та морем. Тарак-тамга є родовим знаком Гіреїв, панівної династії Кримського ханства.

Ще одне свято 26 червня — День косметолога. Спочатку це професійне свято відзначали у США, але пізніше він вийшов за межі Штатів і став популярним у багатьох країнах світу. Він присвячений працівникам, які допомагають вирішити естетичні проблеми зовнішності.

Також 26 червня – День народження зубної щітки. Саме цього дня 1780 року було запущено перше промислове виробництво зубних щіток. Його організував англієць Вільям Едіс. Прототип сучасної зубної щітки з’явився 517 років тому в Китаї. Вона була зроблена з бамбука та щетини вепря. Пізніше європейці, вважаючи щетину занадто жорсткою для зубів, замінили її кінським, потім коров’ячим волоссям. Експерименти тривали до того часу, поки 1938 року на заміну натуральним не прийшли синтетичні волокна.

26 червня – яке церковне свято 2024

26 червня 2024 року християни вшановують пам’ять преподобного Давида Фессалонікійського, а також блаженного священномученика Андрія Іщака.

Преподобний Давид Фессалонікійський народився наприкінці V ст. Підв’язався в монастирі святих мучеників Феодора та Меркурія. Згодом оселився біля міста Солуні (Фессалоніки), де влаштував собі курінь під мигдальним деревом і прожив у ньому 70 років, перебуваючи у постійній молитві та дотримуючись суворого посту.

Він отримав від Бога дар чудотворень, завдяки чому зцілив багатьох від хвороб. Також святий подвижник давав корисні поради. Помер близько 540 року.

Андрій Іщак – священик, блаженний Українській грекокатолицькій церкві. Він народився у Львівській області у 1887 році.

Вивчав богослов’я в університетах Львова та Ісбрука (Австрія). 26 червня 1914 року Блаженний Андрій Іщак був висвячений на священика для Львівської архиєпархії УГКЦ. 1918 року Андрій Іщак стає префектом Львівської духовної семінарії.

Після приходу більшовицьких військ почалися репресії проти церкви та священиків. 26 червня 1941 року Андрія Іщака заарештували та розстріляли.

26 червня – що не можна сьогодні робити

26 червня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:

  • приміряти чужі прикраси — до біди;
  • вінчатися — до короткого та нещасливого шлюбу;
  • брати гроші в борг — не буде можливості повернути;
  • ображати домашніх улюбленців – до проблем у сім’ї.

26 червня – що заведено робити цього дня

Наші пращури вірили, що саме в цей день дозріває суниця, тому було заведено готувати млинці та вареники з цією ягодою та пригощати ними всіх близьких та рідних. Вважалося, що це зміцнює здоров’я та сприяє довголіттю. Також зібрані в цей день листя суниці потрібно засушити — вважалося, що цього дня вони набудуть цілющих властивостей.

Також у цей день заведено готувати каші — згідно з народними повір’ями

, крупи в цей день наповнюють людей здоров’ям і надають хороший урожай зерна. Згідно з місячним посівним календарем, 26 червня 2024 року — вкрай родючий день. Присвятіть його посадці будь-яких рослин, пересадці квітів з горщика на клумбу, прополюванню, підгортання та мульчування рослин, збирання врожаю для тривалого зберігання. День також сприятливий для експериментів — вирощування нових рослин, схрещування сортів та посадки тропічних квітів та фруктів.

26 червня – народні прикмети

Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:

  • спека — така погода продовжиться до осені;
  • дощ — до дощового вересня;
  • посуха — до поганого врожаю грибів;
  • багато суниці в лісі — до суворої зими;
  • комахи літають великими зграями — до сильної спеки;
  • з’явилася веселка — до сильного вітру найближчими днями.

26 червня — хто відзначає іменини сьогодні

Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Давид, Денис, Іван, Тихон, Павло.

Вас також можуть зацікавити новини:

Комусь із пенсіонерів потрібно протягом 10 днів звернутися до Пенсійного фонду — це стосується подальших виплат

Масштабна афера: усі пенсії після 2017 року нараховані неправильно (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні