11 червня вшановують пам’ять святих апостолів Варфоломія та Варнави. Святому Варфоломію разом з апостолом Філіппом після сходження Святого Духа в день П’ятидесятниці випало жереб проповіді Євангелія в Сирії та Малій Азії. Там вони перенесли багато скорбот і напастей — їх били каменями, ув’язнювали.
У місті Ієраполі апостоли разом з Іоанном Богословом за допомогою молитов знищили величезну єхидну, якою язичники поклонялися як божеству. Також вони зцілювали від недуг, виганяли бісів. Бачачи це, багато язичників зверталися до християнства. Через це Начальник міста наказав схопити проповідників і кинути до в’язниці, а потім розіп’яти. Але коли апостолів підвісили на хрести, почався землетрус, земля, що розверзлася, поглинула правителя міста, жерців і безліч народу. Після цього їх зняли з хрестів, але апостол Філіп устиг померти.
Після цього апостол Варфоломій вирушив до Індії, де переклав з єврейської місцеву мову Євангеліє від Матвія і звернув у християнство багато язичників. Також він відвідав Велику Вірменію, де зцілив дочку царя Полімія, після чого вона, а також цар із царицею прийняли хрещення. Їх приклад наслідували жителі десяти міст Великої Вірменії. Брат царя Астіаг схопив апостола в місті Альбані (зараз місто Баку) і розіп’яв головою вниз. Але він не перестав сповіщати людям благу звістку про Христа. Після цього з апостола здерли шкіру і відсікли голову. Віряни поклали його останки в олов’яну раку та поховали. Частина його мощів зберігається у неаполітанському місті Беневент, а частина – у Римі.
Справжнє ім’я апостола Варанави було Йосія. Прізвисько “син втіхи” він отримав від апостолів за щедрі пожертвування на користь християнської громади. Ще в юності батьки відправили його до Єрусалиму для навчання у знаменитого юдейського вченого Гамаліїла, де він навчався разом із апостолом Павлом. З ним він і поділяв місіонерські праці, брав участь в Апостольському соборі 51 року в Єрусалимі, але згодом розійшовся з ним.
Востаннє згадується у Новому Завіті у зв’язку з його відплиттям на Кіпр — він вважається основоположником Кіпрської церкви та її першим архієпископом. Був схоплений юдеями у місті Саламін, де проповідував у синагозі. Апостола спалили за міською брамою, а останки зібрали в пелени і, запечатавши його свинцем, вирішили кинути в море. Однак їх вкрали та поховали в одній із печер біля міста.
У 488 році мощі апостола Варнави були знайдені біля монастиря святого Варнави в Саламін.
11 червня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
Цей день рекомендується провести у колі рідних та близьких.
Також рекомендується помиритися з тими, з ким у сварці, вибачитися і пробачити — тільки в цьому випадку можна розраховувати на успіх у справах.
Згідно з місячним посівним календарем, 11 червня 2024 року можна пересаджувати у відкритий ґрунт розсаду, садити плодові дерева та квіти на клумбі та підвіконні, сіяти зернові культури, доглядати за виноградом, ягідними чагарниками та трояндами, вносити підгодівлю та поливати рослини. Не рекомендується застосовувати пестициди та отрутохімікати.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Варнава, Варфоломій, Єфрем.
Вас також можуть зацікавити новини:
Доведеться подати заяву до Пенсійного фонду, інакше виплату пенсії призупинять.
Масштабна афера: усі пенсії після 2017 року нараховані неправильно (відео)
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…