Різне

Російський дрон потрапив у рейсовий автобус, є постраждалі — воєнне зведення на 6 червня

Обстріли України 6 червня 2024 року

У ніч на 6 червня російські окупанти завдали удару по Дніпропетровщині двома балістичними ракетами “Іскандер-М” з району Таганрога (РФ), а також атакували 18 ударними БПЛА типу Shahed-131/136 з районів Приморсько-Ахтарська (РФ) та мису Чауда (Крим).

Про це повідомив командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук.

Відбивали повітряний напад противника мобільні вогневі групи Сил оборони України, зенітні ракетні війська, винищувальна авіація та підрозділи радіоелектронної боротьби Повітряних сил. Внаслідок протиповітряного бою збито 17 ударних БПЛА у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій та Хмельницькій областях.

Як розповів голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак, ворожий БПЛА потрапив у рейсовий автобус у Нікополі. Він спалахнув, рятувальники пожежу оперативно загасили. Постраждали люди, що знаходилися всередині. Це чоловіки 52, 65 та 73 років. І 38-річна жінка. Також через атаки окупантів у місті пошкоджено інфраструктурний об’єкт, дев’ятиповерхівка, 3 приватні будинки, господарська споруда. Побитий автобус. Знищений гараж, ще один – понівечений. Зачепило газопроводи та лінії електропередач.

Як повідомив голова Хмельницької ОВА Сергій Тюрін, внаслідок атаки ворожого дрону в одному із населених пунктів області виникла пожежа на інфраструктурному об’єкті. Працюють усі відповідні служби, пожежу ліквідують працівники ДСНС. Травмованих чи загиблих немає.

Як повідомили у Генштабі ЗСУ, протягом доби на фронті сталося 85 бойових зіткнень із російськими загарбниками. Наші воїни виснажують ворога по всій протяжності лінії бойового зіткнення та в тилу. Цієї доби Повітряні сили та ракетні війська та артилерія вразили 12 районів зосередження живої сили окупантів, район зосередження ОВТ, два пункти управління БпЛА та радіолокаційну станцію. З початку доби противник завдав по території України один ракетний удар і 37 авіаударів (зокрема 40 КАБ), застосував 499 дронів-камікадзе. Здійснив 2742 обстріли за позиціями наших військ та населеними пунктами з використанням різних типів озброєння.

Оперативне зведення Генштабу на 6 червня 2024 року за напрямами

На Харківському напрямку відбулося 5 бойових зіткнень із російськими загарбниками. Відбито три атаки у районах села Липці і міста Вовчанськ. У останньому тривають бойові дії у двох локаціях. Втрат позицій не допущено. Ситуація контрольована.
На Куп’янському напрямку противник 12 разів намагався витіснити наші підрозділи із займаних позицій. Бойові дії відбувалися в районах населених пунктів Синьківка, Степова Новоселівка, Стельмахівка, Чернещина та Дружелюбівка. 11 атак відбито. Втрат позицій не допущено. На даний час продовжується бій у районі Дружелюбівки.
На Лиманському напрямку обстановка суттєвих змін не зазнала – усі спроби противника просунутися вперед у районах Невського та в Серебрянському лісі успіху не мали.
На Сіверському напрямку противник теж проявляє активність – провів шість атак біля Верхньокам’янського, Виїмки та Роздолівки. П’ять – відбито, а одна, біля Роздолівки, – ще триває. Втрат наших позицій не допущено.
На Краматорському напрямку ситуація напружена. Від початку доби агресор 11 разів намагався вибити підрозділи Сил оборони з позицій в районах Калинівки, Нового, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки. Вісім атак відбито. Ще три боєзіткнення тривають біля Калинівки та Іванівського. Ситуація під контролем Сил оборони.
На Торецькому напрямку ворог провів дві безуспішні атаки у бік Білої Гори.
На Покровському напрямку протягом доби російські окупанти продовжили спроби вклинитися в нашу оборону – відбито 15 атак, ще вісім — триває. Загалом, на напрямку відбулося 23 бойових зіткнення. Найбільшу активність сьогодні ворог проявляв біля села Сокіл. Наші захисники вживають активних заходів щодо стабілізації обстановки і недопущення просування окупантів вглиб території України.
На Придніпровському напрямку три атаки противника у районі Кринок зазнали невдачі. Втрат позицій не допущено.

Новое на сайте

  • Статті

Не втратьте останні гроші: як пенсіонерам і ВПО безпечно орендувати квартиру та не потрапити на шахраїв

Для багатьох українців, які через війну були змушені покинути свої домівки, орендоване житло стало єдиною…

03.08.2026
  • Новини

Як дізнатися, хто телефонує з незнайомого номера за кілька секунд: простий спосіб

Невідомі дзвінки змушують нервувати багатьох українців, адже за ними можуть стояти як шахраї, так і…

03.08.2026
  • Новини

На ринках все частіше продають помідори, що тріснули: чи безпечно їх купувати і їсти

Влітку через спеку та перепади вологості на прилавках все частіше з'являються помідори з тріщинами. Багато…

03.08.2026
  • Новини

Без цих документів спадщину не оформлять: адвокатка назвала обов’язковий перелік

Після смерті близької людини спадкоємцям важливо не лише вчасно звернутися до нотаріуса, а й зібрати…

03.08.2026
  • Новини

Науковці з’ясували, що треба вживати, аби не потребувати сторонньої допомоги в старості

Дослідники Американського товариства харчування знайшли спосіб підготуватися до старості, щоб не залежати від сторонньої допомоги.…

03.08.2026
  • Новини

Диня чи кавун: лікар пояснив, що корисніше для здоров’я та кому потрібно бути обережним

У розпал сезону баштанних українці традиційно сперечаються, що корисніше - кавун чи диня. Лікар пояснив,…

03.08.2026