Субота, 13 Серпня, 2022
ГоловнаРізнеОлександр Потебня: видатний український лінгвіст

Олександр Потебня: видатний український лінгвіст

Этот материал также доступен на русском языке
Олександр Потебня народився 22 вересня, 186 років тому. Він основоположник психологічного напрямку у слов'янському мовознавстві.

22 вересня 1835 року на хуторі Манів, тепер Сумської області, народився великий український мовознавець і філософ Олександр Опанасович Потебня. Закінчивши Харківський університет, викладав у гімназіях, а пізніше і в університеті. Протягом року, з 1862 по 1863, був у науковому відрядженні в Західній Європі.

Потебня першим систематизував характеристики української мови і науково обґрунтував важливість появи української діалектології. Виступив творцем лінгвістичної поетики, зробив вагомий внесок у вивчення етнографії та народної поетичної творчості.

Як філософ, схилявся до Гумбольдтівської філософії мови. Це послугувало основою для появи таких його концептів, як мова і мовлення, ізоморфізм слова та ін.

Помер видатний лінгвіст 1891 року в Харкові. Іменем Олександра Опанасовича названо Інститут мовознавства НАН України, в рідному селі споруджено пам’ятник і відкрито музей.

Раніше опубліковано: Михайло Драгоманов: вчений, політик, публіцист

Нове на сайті