П’ятниця, 17 Травня, 2024
ГоловнаНовиниСвята та народні прикмети 2 травня – що не можна робити в...

Свята та народні прикмети 2 травня – що не можна робити в цей день, традиції на Чистий четвер

Этот материал также доступен на русском языке
2 травня в Україні відзначають Міжнародний день поінформованості про цингу, Всесвітній день тунця та День тхора. Вшановують пам'ять святителя Афанасія Великого, архієпископа Александрійського. Іменини відзначають Опанас, Борис, Гліб, Зоя, Михайло, Роман та Давид.

2 травня – яке свято відзначають в Україні

2 травня 2024 року відзначають Міжнародний день поінформованості про цингу. Він покликаний привернути увагу до цієї небезпечної, хоча на сьогодні досить рідкісної хвороби, пов’язаної з нестачею вітаміну С. У запущеній формі вона проявляється випаданням зубів та підшкірними крововиливами. У давнину цингою особливо часто хворіли мандрівники і моряки.

Також 2 травня святкують Всесвітній день тунця. Він був заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 2016 році і покликаний наголосити на важливості тунця як продовольчого ресурсу та привернути увагу до необхідності оздоровлення Світового океану, включаючи забезпечення сталого рибальства та виробництва продуктів харчування з тунця.

Тунець та інші види тунця є важливим джерелом білка, Омега-3, вітаміну B12 та інших корисних речовин. Надмірний попит на рибу призвів до того, що з семи основних видів тунця 33,3% запасів виловлюється з порушенням біологічних вимог.

Ще одне свято 2 травня – День тхора. Він заснований лише у 2014 році з метою підвищити поінформованість людей про цю тварину, а також привернути увагу до зменшення їхньої популяції.

У фауні України зустрічаються два види тхорів — лісовий та степовий. Обидва мають охоронний статус.

2 травня – яке церковне свято 2024

2 травня 2024 року в Україні триває Страсний тиждень — тиждень перед Великоднем, під час якого згадується Тайна вечеря, переказ на суд, розп’яття та поховання Ісуса Христа.

У Великий четвер (або Чистий четвер) згадується Тайна вечеря, на якій Ісус Христос встановив таїнство Євхаристії (Причастя) і здійснив обмивання ніг учнів, молитва Христа в Гетсиманському саду та зраду Юди.

Також 2 травня вшановують пам’ять святителя Афанасія Великого, архієпископа Александрійського. Він відомий як один з найбільших противників аріанства — християнської течії, прихильники якої відкидали концепцію “триєдиного Бога”. Для них Син Божий — це не Бог, а Боже творіння, не єдине і не подібне до Бога. Боротьба з аріанством стала одним з головних приводів утвердження догмату Трійці.

У віці 28 років святитель Афанасій був висвячений на сан єпископа і поставлений на чолі Александрійської церкви, якою керував 47 років. Весь цей час він зазнавав гонінь аріан, які багато разів намагалися його вбити. Святитель провів у вигнаннях понад 20 років. Був момент, коли він залишався єдиним православним єпископом, але інші єпископи ухилилися в єресь.

Попри все, Афанасій продовжував твердо відстоювати чистоту православної віри і невпинно писав послання та трактати проти аріанської єресі. Помер 373 року.

2 травня – що не можна сьогодні робити

У Великий четвер не можна:

  • пліткувати, сваритися, інакше весь рік пройде у сварках;
  • починати випікання пасок до прибирання;
  • залишати в будинку брудний посуд;
  • носити брудний одяг;
  • влаштовувати застілля з танцями та алкоголем;
  • влаштовувати весілля;
  • не рекомендується також давати гроші у борг та роздавати речі.

Оскільки триває Великий піст 2024 року, тим, хто його дотримується, не можна вживати в їжу м’ясо, рибу та морепродукти, яйця та молочні продукти.

2 травня – що заведено робити в цей день

Цього дня віряни  продовжують готуватися до Великодня, зокрема наводити лад у будинку, мити підлогу та вікна. Також у цей день заведено митися — краще це зробити вранці.

Після прибирання можна починати готувати пасок та фарбувати яйця.

Також у цей день готується так звана четвергова сіль. Для цього в ніч із середи на четвер звичайну сіль перепікають у печі чи на сковороді, поки вона не набуде чорного кольору, а потім освячує її в церкві. Така сіль вважається цілющою та здатною вилікувати від різних недуг. Її додають у їжу людям і тваринам або ж солять хворі місця.

2 травня 2024 року городникам варто зайнятися доглядом за ділянкою: прополюванням бур’янів, обрізанням хворих і старих гілок, підстриганням газону та формуванням живоплоту. У цей день краще уникнути посівів. Можна садити лише цибулинні квіти.

2 травня – народні прикмети

Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:

  • червоне небо на сході сонця — до дощового літа;
  • спекотний день — до прохолодного кінця травня;
  • дощовий день — до сухого та сонячного червня;
  • безвітряна погода — до спеки;
  • почали співати солов’ї — до врожаю зерна.

2 травня – хто відзначає іменини сьогодні

Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Опанас, Борис, Гліб, Зоя, Михайло, Роман та Давид.

Вас також можуть зацікавити новини:

Пенсіонерам у 9 областях встановлено нову доплату до пенсії: хто і скільки зможе отримати

Як збільшити пенсію: чи є сенс переходити на інший вид виплат чи подавати до суду (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні