Вівторок, 18 Червня, 2024
ГоловнаКомуналкаВ одному з міст з'явилася нова комунальна послуга – за що ще...

В одному з міст з’явилася нова комунальна послуга – за що ще платитимуть мешканці

Этот материал также доступен на русском языке
Мешканці одного з українських міст отримали платіжки за вивезення побутових відходів із додатковою графою. Яку послугу вони тепер оплачуватимуть, і у скільки це обійдеться, читайте нижче.

У квітні жителям Житомирської міської громади додали в комунальні платіжки нову графу за послуги з переробки сміття. Про це повідомляє Суспільне.

Скільки коштує переробка сміття в Житомирі

Керівник міського управління житлового господарства Андрій Гуменюк пояснив, що це пов’язано з початком роботи в місті сміттєпереробного заводу.

За його словами, тепер, крім вивезення сміття, жителі оплачуватимуть його переробку та заховання відходів. Тариф було затверджено ще 2022 року, але через війну не було введено в дію. Вартість нової послуги близько 13 грн на людину.

“Щодо суми оплати за заховання відходів, тут буде мінус. Тому що якщо раніше заховання коштувало 3 гривні 40 копійок, то зараз це має бути 15 копійок. Тобто маємо зменшення ціни за заховання, але більше – за переробку. Це пов’язано з роботою нашого міського полігону твердих побутових відходів”, – каже чиновник. 

Раніше ми писали, що споживача зобов’язали заплатити понад 60 тисяч гривень.

Від чого залежить вартість переробки сміття

Голова ТОВ “ТС Соціальний проєкт “Сміттєпереробний завод” Євгеній Барах розповів, що на вартість тарифу на переробку сміття впливають:

  • показники глибини переробки, 
  • обсяги переробки, 
  • витрати на зарплату працівникам, 
  • витрати на обслуговування техніки та паливо, 
  • витрати на електроенергію та інші ресурси, необхідні для переробки сміття. 

Вартість переробки 1 м³ сміття на підприємстві, згідно з чинним тарифом, становить 70 грн.

“Відповідно до сучасних цінових тенденцій після того, як ми зробимо всі потрібні переналаштування, – питання коригування тарифу стоятиме на порядку денному дуже гостро. Адже логічно, що тариф на переробку не може бути меншим за тариф на заховання. Тоді сенс переробки взагалі втрачається. І що – знову повертатися до заховання відходів? Цей тариф було погоджено ще 2018 року – відповідно до цін 2018 року, сьогодні паливо в іншій ціні, ніж 6 років тому. І мінімальна заробітна плата сьогодні не така”, – пояснює Барах.

За його словами, нинішній тариф у розмірі 13 гривень повністю не покриває витрати заводу. Тому після монтажу нового обладнання та збільшення потужності заводу планується його збільшити.

Мешканці міста не заперечують проти підвищення тарифу на вивезення та переробку сміття.

“Головне, щоб це сміття переробляли, щоб воно не складалося навколо. Нічого тут страшного немає”, “Це на краще. Так уся Європа робить. Це цивілізований шлях. І думаю, що ця сума повністю виправдана”, – впевнені городяни.

Вас також можуть зацікавити новини:

Незалежно від місця перебування: до якого віку потрібно оновлювати свої військово-облікові дані (відео)

Пенсійний вік в Україні 54 роки? Коли українці зможуть вийти на пенсію (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні