Ключові тези:
В Україні багато пенсіонерів продовжують працювати, щоб забезпечити додатковий дохід. Це цілком законно, і як повідомляє Пенсійний фонд України, отримувати пенсію та зарплату одночасно можна. Закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не обмежує пенсіонерів у праві на працю.
Для тих, хто продовжує офіційно працювати після виходу на пенсію, передбачено автоматичний перерахунок пенсійних виплат кожні два роки. Він проводиться з урахуванням додаткового страхового стажу та заробітної плати, що може збільшити суму пенсії.
Важливо: пенсіонери зобов’язані повідомляти ПФУ про будь-які зміни у трудовій діяльності. Зробити це можна особисто чи через електронні послуги. Якщо цього не зробити, і факт працевлаштування буде виявлено пізніше, може відбутися перерахунок і навіть повернення надмірно виплачених коштів добровільно або через утримання (до 20% з пенсії щомісяця).
Окремий порядок діє для одержувачів пенсії за вислугу років. Такі виплати надаються лише за звільнення з посади, що дає право на пенсію. Якщо пенсіонер знову влаштовується на таку роботу, виплати припиняються. Вони поновляться після звільнення. Але якщо нова посада не дає такого права, то пенсія зберігається.
Також пенсіонери віком від 70 років та старші отримують щомісячні компенсаційні виплати:
Також самотні пенсіонери 80+, які потребують постійного догляду (за висновком МКК), можуть розраховувати на додаткові надбавки.
Читайте також:
Що робити зі старим самоваром, підсклянником із богатирями чи бабусиним буфетом? Ми відповідаємо на запитання…
Ви помічаєте, що знову хочеться їсти, хоча ситно пообідали лише півгодини тому? Надмірно підвищений апетит…
На Одещині зіграли весілля переселенці з Донецької області. Молодятами стали – 83-річний Олексій та 75-річна…
В Ощадбанку нагадали, що при розрахунках через касу клієнтам необхідно враховувати як комісії, так і…
Данило Гетьманцев заявив, що індексація не покриває інфляцію та посилює соціальну несправедливість.
Міністерство юстиції України нагадує: якщо ви придбали нерухомість до цього року, зареєструйте своє право у…