Раніше ми писали, що українці мають терміново подати довідку в Пенсійний фонд для отримання пенсій і субсидій
Розмір пенсійних виплат в Україні формується індивідуально для кожного пенсіонера — ключову роль відіграють тривалість страхового стажу та сума офіційної заробітної плати, з якої регулярно сплачувалися внески до Пенсійного фонду.
За офіційними даними, наразі українські пенсіонери в середньому отримують близько третини від нарахованої заробітної плати. Згідно з європейськими стандартами, пенсія має становити не менше 40% від середнього доходу, але в Україні цей показник коливається в межах 28%.
Сьогодні на одного пенсіонера припадає приблизно один працевлаштований, який сплачує внески. При цьому лише 19% від заробітної плати спрямовується до Пенсійного фонду. Такий дисбаланс створює надмірне навантаження на солідарну систему.
Середня зарплата, що враховується при нарахуванні пенсії, становить 17 487 грн, а середній розмір пенсії — 5 789 грн (це близько 33%). Важливо враховувати, що до середньої пенсії включені й виплати окремим категоріям, таким як держслужбовці та військові, які мають вищі пенсії.
Вік виходу на пенсію залежить від наявного страхового стажу. У 2025 році для оформлення пенсії у 60 років потрібно мати щонайменше 32 роки страхового стажу.
Для тих, хто має від 22 до 31 років стажу, вихід можливий у 63 роки, а за наявності від 15 до 21 років — у 65 років. Ці вимоги щороку підвищуються. Уже в 2028 році, щоб піти на пенсію у 60, потрібно буде мати 35 років стажу. Якщо стажу не вистачає, його можна “докупити”. Мінімальний внесок зараз становить 1 760 грн на місяць — це 22% від мінімальної зарплати (8 000 грн).
Розмір пенсії визначається за формулою:
П = Зп × Кс,
де:
П — пенсійна виплата;
Зп — середньомісячна заробітна плата;
Кс — коефіцієнт страхового стажу (1% за кожен рік стажу).
У 2025 році мінімальна пенсія дорівнює 2 361 грн — на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних.
Для осіб віком від 65 років із повним стажем (35 років для чоловіків, 30 — для жінок), мінімальна пенсія складає 40% від “мінімалки”, тобто 3 200 грн.
Максимальна пенсія не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, що на сьогодні становить 23 610 грн.
Люди, які не набрали необхідного страхового стажу, можуть претендувати на соціальну пенсію. Її розмір залежить від доходу родини і не може перевищувати 3 028 грн — це прожитковий мінімум для працездатної особи.
Певна категорія громадян може розраховувати на разову виплату в розмірі десяти місячних пенсій. Така допомога надається тим, хто:
До таких посад належать робочі місця у сфері освіти, медицини та соціального захисту.
Вас також можуть зацікавити новини:
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…