«Після обрізки плодових дерев накопичується багато гілок. Чи можна спалювати їх у саду?” – написав до редакції Василь Леснічук із Київської області.
Спалювати листя чи гілки після обрізки саду забороняє низка законів, а Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу.
Але досвідчені дачники найкращим варіантом вважають організувати на своїй ділянці компостну яму та перетворити відходи на цінні добрива.
Якщо дозволяє здоров’я, всі рослинні залишки впереміш із землею з осені можна відправити в траншеї, які викопують на місці майбутніх грядок.
Єдиний законний варіант спалювання гілок – подрібнити їх секатором або сокирою, щоб спалити в печі або у твердопаливному котлі. Так, процедура досить тривала, зате до весни у вас буде чудова деревна зола.
Великі гілки можна нарізати на дрова, щоб вони висохли під навісом для опалення будинку, приготування шашликів або копчення м’ясних продуктів.
Вас також можуть зацікавити новини:
Українська держава мобілізує всіх, кого може, але понад 145 тисяч колишніх військових, здатних служити, залишаються…
Вилучення катаракти може бути повністю безкоштовним. Державна програма медичних гарантій покриває всі етапи лікування —…
Ціни на один із найдоступніших фруктів — яблука — в Україні різко зросли. Вартість у…
Тепер українці можуть отримувати рахунки за газ у цифровому форматі — раніше й без паперової…
Будинок оформлений на чоловіка та дружину — чи це подвійний податок? Розповідаємо, як розподіляється податковий…
Що приготувати у липневий ранок, коли не хочеться довго стояти біля плити? Пропонуємо простий і…