Пластик буває різної якості і різного складу. Деякі контейнери призначені лише для холодних продуктів, для зберігання, наприклад, їжі в холодильнику. Але є пластиковий посуд, який цілком сумісний з мікрохвильовкою. Тому уважно читайте інформацію на етикетці або позначки на дні контейнера.
Якщо не впевнені, чи конкретна пластикова посудина підходить для мікрохвильової печі, не ризикуйте. Непідходящий пластик розігріється, може розплавитися, а його часточки потраплять у їжу.
Будь-яка термічна обробка впливає на їжу. Під дією тепла певна кількість корисних речовин справді зникає. Але це стосується і приготування на плиті, і в духовій шафі, і в мікрохвильовці. Наприклад, вітамін С, жири омега-3 та деякі антиоксиданти досить чутливі до нагрівання. Але водночас є продукти, які втрачають більше користі під час варіння у воді. Наприклад, броколі.
Щоб максимально зберегти користь продуктів, які готуєте в мікрохвильовці, скорочуйте час приготування за рахунок вищої температура, а також використовуйте менше води. Так вдасться зробити їжу навіть більш корисною, ніж вона була приготована на плиті.
Мікрохвильові печі нагрівають їжу за допомогою мікрохвиль, тобто низькоенергетичного випромінювання. Саме ці хвилі змушують молекули води у продуктах вібрувати, викликаючи швидке підвищення температури. Але ці мікрохвилі працюють не так, як рентгенівські чи гамма-промені, тому не становлять шкоди ні їжі всередині, ні людям ззовні.
Неможливо також захворіти на рак, споживаючи здорову їжу з мікрохвильовку. Так само як абсолютно безпечно стояти поруч приладу, який працює. Найгірше, що може статися через витік випромінювання з мікрохвильової печі, – це опік шкіри. Але це лише в тому випадку, якщо піч пошкоджена.
Продовжуємо розвінчувати міфи про шкоду мікрохвильової печі для здоров’я. Певний час побутувала думка: якщо довго дивитись на те, як працює піч, то її випромінювання шкодить очам та зору. Але ми вже описали, як працюють мікрохвилі. Вони діють лише всередині і не здатні нашкодити очам у такий спосіб.
Як показує досвід, використання мікрохвильової печі для розігріву готової їжі – найпопулярніший спосіб застосування приладу. Але сучасні мікрохвильові печі можуть набагато більше. В інструкції до вашого приладу, а також в інтернеті ви знайдете чимало цікавих і підходящих для вас рецептів.
Вас також можуть зацікавити новини:
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…