Йдеться про бульби, які збереглися до весни і на них утворилася велика кількість пагонів (проростків). Саме така картопля небезпечна для вживання. Про це повідомили лікарі-гастроентерологи.
Раніше ми розповідали, де не можна саджати картоплю.
Картопля, що проросла, містить високий рівень соланіну, який є токсичним для людини. Тому медики рекомендують уникати вживання пророслої картоплі в їжу. Симптоми отруєння соланіном можуть включати нудоту, блювання, безсоння та інші неприємні стани. Найкраще викинути картоплю, що проросла, і придбати свіжі, безпечні овочі для приготування їжі.
Особливо медики не рекомендують вживати картоплю, на якій з’явилася велика кількість великих паростків, які досягають уже понад 3-4 см завдовжки.
З дрібними паростками картоплю вживати в їжу можна, але важливо ретельно чистити бульби, щоб на них не залишалося позеленілих частин – це пряма вказівка на те, що в картоплі накопичився соланін. Така картопля зазвичай при варінні може трохи гірчити.
Для вирощування вона ідеальна, тому що саме зелені бульби швидше проростають і дають хороший урожай, а ось для вживання в їжу, від них краще відмовитися або ретельно зрізати зелені частини.
Якщо ви купуєте картоплю на ринку або в магазині, то паростки продавці можуть обривати, але при чищенні ви все одно можете побачити позеленілі частини, які не можна готувати.
Фахівці перевіряють вакансії, розміщені роботодавцями та кадровими агентствами.
Розсада добре прижилася, але з настанням спеки, незважаючи на поливи, кущики починають в'янути, а листя…
Порадуйте своїх рідних і гостей неймовірно ніжним десертом, який готується за лічені хвилини без особливих…
За своє століття існування кеди перетворилися із суто функціонального спортивного взуття на культурний феномен, що…
У кого з пенсіонерів можуть примусово вилучити пенсійні виплати і з чим це пов'язано.
Для власників банківських карток багатьох українських банків з літа діятимуть нові правила. Які саме обмеження…