Крім двозонного лічильника, є можливість встановити і тризонний, але для більшості споживачів останній не дуже вигідний. І пояснимо чому.
Тризонний тариф передбачає такі ставки:
А це означає, що за 5 пікових годин доведеться платити вже не 2,64 гривень за кВт-год, а 3,96 гривень. Тому, якщо ви працюєте, то для вас цей піковий час – час активної роботи всіх електроприладів. Але для людей, які працюють вдома або перебувають на заслуженому відпочинку, тризонний лічильник може бути вигідним. Головне, перед його встановленням все ретельно прорахувати.
Раніше ми розповідали, якими будуть тарифи на світло, воду та газ з 1 грудня.
Тому вибір багатьох українців падає саме на двозонний лічильник, де є денний та нічний тариф.
Нічний тариф діє в період з 23:00 до 07:00 та оплачується за ставкою вдвічі нижчою. Тобто:
А це досить непогана економія. Якщо перенести роботу енергоємних приладів на ніч, то можна зменшити суми в платіжках на 25-30%.
На нічний час можна перенести роботу обігрівача, бойлера, пральної та посудомийної машини, хлібопічки, мультиварки тощо. У побутової техніки є функція відкладеного старту, яка допоможе, наприклад, запустити хлібопічку о третій годині ночі, а о 7 ранку вже отримати свіжоспечений хлібець до сніданку.
Деяким українцям двозонні лічильники встановлювали абсолютно безкоштовно, якщо ви не потрапили до цих списків, можна замовити установку, але вона платна.
Для встановлення двозонного лічильника потрібно звернутися із заявою до обслуговуючої компанії, де вам порахують, скільки коштуватиме установка.
Зрештою, вам вирішувати, що вигідно – залишатися на колишньому тарифі або платити за денним та нічним тарифом. Якщо ви споживаєте 100-200 кіловат на місяць, то особливого резону встановлювати розумний лічильник немає, він довго окупатиметься, але якщо ви споживаєте понад 400-600 кіловат на місяць – то гроші за встановлення ви швидко повернете за рахунок заощаджених коштів на оплаті за світло.
Відомий благодійний фонд оголосив про видачу грошової допомоги українцям. Хто її може отримати та як…
В Україні досить дивно вирахували норми прожиткового мінімуму для громадян. Так, жінці належить дві сукні…
Частина пенсіонерів можуть отримати спеціальні надбавки до пенсійних виплат від держави. Що саме передбачає пенсійне…
Вирішили заламінувати документ «про всяк випадок»? Можливо, дарма — це може стати причиною багатьох проблем.…
Неправильно обрана сіль здатна зіпсувати всю зимову заготівлю. Дізнайтесь, яку сіль не варто використовувати.
Мінімальний страховий стаж, який дозволяє українцям вийти на пенсію, становить 15 років. А що робити…