Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, хто з переселенців зможе отримувати допомогу протягом 12 місяців.
Юристи зазначили, що відповідно до п. 2 Порядку надання допомоги на проживання ВПО з 1 серпня 2023 року допомога призначається внутрішньо переміщеній особі, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, на 6 місяців і виплачуватиметься щомісяця у розмірі:
Відповідно до п. 13 Порядку, на другий 6-ти місячний період, тобто сукупно на 12 місяців, допомога призначатиметься ВПО автоматично, за умови, що особа вперше звернулася за призначенням допомоги з 1 серпня 2023 р. та за наявності однієї з нижчевказаних умов.
Середньомісячний сукупний дохід на одного одержувача допомоги протягом кварталу, що передує місяцю, що передує місяцю звернення за призначенням допомоги, не повинен перевищувати 4 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги на другий шестимісячний період.
Тобто, якщо особа звернулася за допомогою, наприклад, 5 серпня, враховуватиметься дохід за другий квартал 2023 р. При цьому середньомісячний сукупний дохід на одного ВПО за другий квартал 2023 р. не може перевищувати 8 372 грн.
Допомогу буде продовжено, якщо у складі одержувачів допомоги є:
Також допомогу виплачуватимуть протягом 12 місяців, якщо у складі одержувачів допомоги є непрацююча працездатна особа, яка протягом перших 6-ти місяців, за які отримувала допомогу, сприяла своїй економічній самостійності:
Положення застосовуються за умови, якщо середньомісячний дохід такої особи за минулий квартал не перевищував 3 розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, у якому ухвалюється рішення про надання допомоги на другий шестимісячний період.
Уповноважена особа/одержувач допомоги, що втратили працездатність, у тому числі досягли пенсійного віку та отримують пенсію, розмір якої не перевищує 3-х розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому призначається допомога. Або якщо особа є неповнолітньою або малолітньою дитиною, яка прибула без супроводу законного представника.
Фахівці зазначили, якщо після закінчення виплати допомоги у ВПО виникли складні життєві обставини, зумовлені відсутністю місця проживання та неможливістю повернення до залишеного місця проживання, уповноважена особа/одержувач допомоги може звернутися до виконавчого органу місцевої ради або надання соціальних послуг для отримання соціальних послуг.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що жителям двох областей виплатять допомогу у сумі від 3318 гривень.
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…
Частина отримувачів соцдопомоги може опинитися без виплат – і причина в новій процедурі, яку запровадили…
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…