Подробиці розкрила заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак в ефірі телемарафону.
Після закінчення війни в Україні планують внести накопичувальну пенсію, яка дозволить громадянам у майбутньому отримувати високі пенсійні виплати. Втім, це торкнеться лише працюючих громадян, а для тих, хто вже вийшов на заслужений відпочинок нічого не зміниться.
Дарія Марчак наголосила, що відповідний законопроект перебуває на стадії розробки та опрацьовуються механізми, які забезпечать захист накопичень від інфляції. Також ведеться робота над тим, щоб забезпечити захист людей від будь-яких маніпуляцій, махінацій із грошима.
“Впровадження накопичувальної пенсійної системи на першому етапі або загалом через зменшення ЄСВ може призвести до зменшення ресурсу Пенсійного фонду. Але будемо реалістами – вже сьогодні держава значною мірою, приблизно на 40%, фінансує Пенсійний фонд”, – зазначила представник відомства.
Чимало українців переживають, що можуть і не дожити до пенсії. У такому разі все накопичене пропаде? Дарія Марчак заспокоїла майбутніх пенсіонерів.
На відміну від солідарних пенсій, накопичувальні можна буде передавати у спадок.
«Накопичувальна пенсійна система передбачає, що накопичення стають вашою приватною власністю. Відповідно, ця приватна власність у випадку, якщо з вами щось відбувається, переходить до ваших нащадків, спадкоємців, якщо ви визначите окремих спадкоємців. Тобто незалежно від того, як розвиватиметься ваше життя – це вже ваші гроші, на які маєте право лише ви», – наголосила чиновниця.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чи зможуть українські біженці оформити пенсію за кордоном.
Право на безоплатний проїзд мають усі пенсіонери, але варто враховувати певні обмеження.
Відмова від цілодобового інтернету має цілу низку переваг. Що кажуть фахівці?
У новому меморандумі з Міжнародним валютним фондом Україна зобов’язалася підготувати пенсійну реформу. Йдеться не про…
У 2026 році на мешканців багатоквартирних будинків у Польщі чекають нові правила оплати комунальних послуг.…
Читачі часто цікавляться: чи варто змінювати пенсію по інвалідності на пенсію за віком після досягнення…
Погода в Україні 8 січня стане справжнім випробуванням для комунальних служб, водіїв і пішоходів. У…