10 грудня щорічно святкують Всесвітній день футболу. Свято започаткувала Генеральна асамблея ООН. Завдяки цьому дню всі вболівальники, любителі та спортсмени можуть вшанувати улюблений вид спорту. Така командна гра, як футбол, має досить цікаву історію. Гра з м’ячем існувала у Китаї ще III – II століттях до нашої ери. Головною метою було потрапити до сітки, яку закріплювали на жердинах із бамбука. Подібні варіанти також існували у єгиптян та греків. Проте справжньою батьківщиною футболу вважається Англія.
Існує навіть документальне підтвердження, яке датується 1170 роком. У ньому описано, що молодь збирається на полі для гри у м’яч.
Гра стала навіть настільки популярною, що виникла справжня проблема короля Едуарда II. У 1300-х роках країна готувалася до війни із Шотландією, проте воїни не вправлялися у стрільбі з лука, а грали у футбол. Королеві нічого не залишалося, як заборонити на якийсь час цю гру. Згодом футбол поширювався і став досить популярним серед представників робітничого класу.
Під час гри люди не просто відпочивали, а й могли поспілкуватися. Однак тоді матчі проходили не зовсім цивілізовано. Правила були нечіткими, а на полі не було суддів, тому часто траплялися бійки. У XVIII столітті футбол стає популярним не лише серед робітничого класу. У нього починають грати студенти вишів. Саме в Кембриджському університеті у 1848 році було встановлено перші правила.
Цікаво, що деякі з них діють і зараз. 1863 року в Англії створюють першу Футбольну асоціацію.
10 грудня – Всесвітній День прав людини. Офіційно свято було проголошено у 1950 році з ініціативи ООН. Дату прийняли на честь ухвалення в Парижі 1958 року Загальної декларації прав людини. Це міжнародний акт, згідно з яким кожна людина має рівні права на свободу та несе відповідальність перед цим законом.
10 грудня весь світ святкує День Нобеля. Цю дату приурочили до дня смерті Альфреда Нобеля, який був видатним хіміком, інженером, винахідником, письменником. Саме він винайшов динаміт та багато інших речей.
Нобель залишив усю свою спадщину (31,5 мільйона шведських крон) на фінансування міжнародної премії за досягнення у фізиці, хімії, фізіології, медицині, світі, економіці та літературі.
Джерело: ТСН
Що чекає на метеозалежних людей? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Досвідчені кухарі знають маленький секрет смачного плову. Щоб плов вийшов чудово ніжним та смачним, потрібно…
За рік яйця подорожчали майже на 75%, але у квітні-травні почали дешевшати. Експерти пояснюють, коли…
Тисячі українців виявилися далеко від своїх будинків через війну. Що робити з комунальними платежами, якщо…
Ми чули про те, як наші бабусі їли лободу і жували цикорій, як корисний кульбаба.…
Програма «Доступні ліки» діє в Україні з 2019 року. За цією програмою можна отримувати певні…