Новини

Пенсії держслужбовцям: у Пенсійному фонді підказали, як збільшити виплати

«Я колишній голова сільради, вийшов на пенсію ще 2001-го. Вже стільки років мою пенсію не перераховували! Чи видно хоч якийсь вихід із цієї ситуації?» – запитує пенсіонер із Вінницької області.

У Пенсійному фонді відповіли, що, на жаль, на сьогоднішній день у законодавстві не передбачено перерахування пенсій держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Але під час кожного перерахунку пенсії, який проводиться зараз згідно із Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зокрема такого, як індексація пенсій, обов’язково звіряється розмір пенсій держслужбовців із розміром пенсії, який міг би бути у цих людей за загальним законом. І дуже багато пенсіонерів – колишніх держслужбовців – вже скористалися таким правом.

«От коли і ваша пенсія за нормами закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування перевищить вашу пенсію держслужбовця, тоді ви автоматично перейдете на загальну пенсію. Оскільки після призначення пенсії за спецзаконом ви не працювали, це станеться автоматично, нікуди ходити не потрібно і жодних додаткових заяв не треба писати», – зазначили в Пенсійному фонді.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що пенсіонери, які через війну виїхали до Польщі, можуть отримати додаткову допомогу.

Новое на сайте

  • Новини

Фаршировані яйця з грибами: швидко, смачно, ошатно

Коли на свята на кухні багато яєць, завжди можна приготувати з них оригінальну та смачну…

13/04/2025 14:57
  • Статті

Які помилки у трудовій книжці можуть залишити без стажу для пенсії

Для виходу на пенсію необхідно мати певний стаж, і для його підтвердження потрібна трудова книжка.

13/04/2025 13:59
  • Статті

Секретна паска від Дарії Цвєк: як кулінарка підкорила Україну своїми рецептами

Кулінарні книги Дарії Цвєк вийшли загальним накладом понад п’ять мільйонів примірників. А «Солодке печиво» стало…

13/04/2025 12:52
  • Статті

Продаж і покупка квартири: що не так з податками

Людина несподівано отримала листа від податкової служби, в якому йдеться про необхідність сплатити податок за…

13/04/2025 12:07
  • Новини

Під час нічної дронової атаки всі ворожі безпілотники були збиті

Генеральний штаб ЗСУ повідомив про стан дій на ранок 13 квітня: загалом, за вчора, зафіксовано…

13/04/2025 10:57
  • Статті

Безстроково, на п’ять років чи на рік: на який термін дають інвалідність

З 1 січня 2025 року в Україні скасували МСЕК. Тепер інвалідність встановлюють по-новому – виходячи…

13/04/2025 09:45