Це свято було створено Указом Президента у 1997 році. Дата приходиться на важливе православне свято – день пам’яті Нестора Літописця. Саме він був послідовником творців писемності слов’ян Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що письмова українська мова починається саме з його праць. Нестор Літописець є автором неоціненного скарбу нашої культури – “Повісті минулих літ”.
Термін “українська мова” почали вживати з XVI століття, щоб позначити мову українців, які мешкали на цих землях під час панування Речі Посполитої. Вона належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. У світі налічується понад 45 мільйонів людей, які розмовляють українською мовою. Більшість їх проживає в Україні.
Цікавий факт – українська мова входить до третього десятка найпоширеніших у світі.
Раніше цей день святкували 23 березня (за Указом Президента з 2000 року), але 2013 року свято перенесли на 9 листопада. У цю важливу дату відзначається вагомий внесок працівників творчих професій у відродження нашої культури, мови, провадження культурно-просвітницької діяльності. Завдяки справжнім майстрам вдалося зберегти українську самобутність, незважаючи на постійний тиск з боку агресорів.
Його заснували як день пам’яті, коли Третій рейх провів першу наймасштабнішу акцію фізичного насильства щодо євреїв. Запроваджено з ініціативи Міжнародної мережі проти расизму UNITED, до якої входить понад 500 організацій із 49 країн світу.
Саме 9 листопада 1938 р у нацистській Німеччині розпочалися масові погроми, спрямовані проти євреїв. Будинки, магазини, цілі села та міста були розгромлені штурмовими загонами. Вулиці вкрилися уламками скла з розбитих вікон, за що ця ніч отримала назву Кришталева (Kristallnacht). Було вбито понад 90 євреїв, а близько 30 тисяч чоловіків було вивезено до концентраційних таборів. Там їх катували протягом кількох місяців. Понад тисячу полонених померли.
“Кришталева ніч” вважається символічним початком знищення нацистами євреїв. Вона призвела до вбивства мільйонів людей, серед них і ті, кого вважали “ворогами німецької держави”.
Джерело: ТСН
Уряд ухвалив нові рішення щодо надання статусу інвалідності. Розповідаємо, хто зможе скористатися змінам.
Меморандум з Міжнародним валютним фондом передбачає підвищення тарифів для українців. Коли саме це відбудеться.
Пенсіонерка звернулася до ПФУ за доплатою за вік, але отримала відмову. У чому причина і…
Пенсійний фонд України отримав нові обов’язки — тепер саме він опікується багатьма видами соціальних виплат.…
Наразі це вже четвертий регіональний форум, який організовано за підтримки проєкту Реабілітація в Україні (Rehab4U).
Український ринок демонструє стабільно високий інтерес до продукції з Піднебесної протягом останніх десятиліть. Цей тренд…