Про це повідомляє “Мінфін”.
З більшістю країн пострадянського простору підписано угоду за територіальним принципом, що передбачає зарахування страхового стажу, отриманого за кордоном, як того, що набувається в Україні. При цьому Пенсійний фонд бере до уваги не лише роки трудової діяльності, а й заробітну плату, отриману в іншій країні.
“Зарплата, отримана за кордоном, починаючи з 01.07.2000 р., обов’язково враховується при призначенні пенсії. Якщо виплати провадилися в іншій валюті, то для розрахунку пенсії ми перераховуємо їх у гривні відповідно до курсу НБУ на дату виникнення права на призначення пенсії”, – розповіла начальник відділу ПФУ Ольга Шушкова.
Винятки із цього правила становлять дві країни – Білорусь та Молдова. Угоди з цими країнами передбачають, що для розрахунку пенсії береться до уваги лише стаж, придбаний на їхніх територіях, а зарплати не враховуються.
За договорами, що ґрунтуються на територіальному принципі, витрати на виплату пенсій здійснюють держава, на території якої проживає отримувач.
Країни, з якими Україною укладено угоду про пенсійне забезпечення за територіальним принципом:
Слід зазначити, що для зарахування закордонного стажу необхідне дотримання двох умов:
Зазначається, що у Пенсійному фонді звертають увагу на стаж та будь-які маніпуляції жорстко контролюються.
Для призначення пенсії за стаж, напрацьований на території іншої держави, слід звернутися до територіального органу ПФУ, де особа перебуває на обліку. У той же час повідомити про наявність стажу, отриманого в іншій країні, та подати відповідний пакет документів:
Далі всю роботу з пересилання документів для отримання пенсії беруть на себе пенсійні органи.
Читайте також:
Чи варто хвилюватися? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
У зв’язку зі стрімким старінням населення планети, питання збереження активного довголіття набуває особливої актуальності.
Науковці вивчили здичавілих псів з зони відчуження — і побачене викликало більше запитань, ніж відповідей.…
Мінімальна пенсія для учасників бойових дій зросла у 2025 році. Окрім основної виплати, військові мають…
Хліб без замісу – справжня знахідка для тих, хто хоче харчуватись корисно, але не має…
У разі смерті близької людини держава може компенсувати витрати на організацію похорону. У 2025 році…