Про те, як зберегти здоров’я серця та судин, розповів консультант національної служби охорони здоров’я Великої Британії, кардіолог Кевін Фокс.
Щоб раціон був здоровим, потрібно самостійно готувати їжу, не використовуючи напівфабрикати та фастфуд. У домашніх стравах менше солі та насичених жирів – це піде на користь серцево-судинній системі.
Купуючи продукти, перевіряйте їхній склад, звертаючи особливу увагу на вміст солі та цукру, а також наявність шкідливих «їшок».
“Ми є те, що ми їмо”, – нагадав доктор Фокс і закликав не зловживати із червоним м’ясом. Необов’язково ставати вегетаріанцем, проте включати червоне м’ясо до свого раціону достатньо не частіше двох – трьох разів на тиждень.
Лікар Фокс розповів, що від стану порожнини рота та зубів залежить здоров’я серця та судин. Бактерії, що викликають захворювання ясен, можуть по кровоносних судинах потрапити до будь-якого органу та спровокувати в ньому запальний процес. Це одна з найчастіших причин інфекційного ендокардиту – запалення внутрішньої оболонки серця. Скоротити ризик можна за допомогою ретельного догляду за зубами: чистити їх необхідно двічі на день, а також рекомендується використовувати зубну нитку.
Регулярна фізична активність є дуже важливою для серцево-судинної системи, підкреслив кардіолог. Півгодинного навантаження в день достатньо, причому необов’язково при цьому обливатися потім. Якщо після занять виникає відчуття втоми та частішає дихання, навантаження піде на користь.
Зайва вага негативно впливає як на серцево-судинну систему, так і на загальний стан здоров’я. Найбільше ризикують своїм здоров’ям власники жиру на животі. Правильне харчування та помірні навантаження допоможуть усунути цю проблему, зазначив медик.
При сидячому способі життя знайти час на фізичну активність непросто. Фахівець порекомендував взяти за правило робити перерви у роботі та вставати з-за столу щогодини. Досить пройтися по офісу – невелика активність краща за її повну відсутність.
Дослідження підтвердило, що денний сон двічі – тричі на тиждень може скоротити ризик серцевого нападу або інсульту на 48%, розповів доктор Фокс. Ті, хто спить не менше шести – восьмої години ночами, набагато менше ризикують отримати ішемічну хворобу серця. Вчені досі не знають точного механізму, через який сон впливає на серце, проте зв’язок очевидний, зазначив кардіолог Фокс.
Читайте також:
Джерело: ukrhealth.net
Відомий благодійний фонд запрошує українців отримати безкоштовні продуктові набори. Як це зробити.
Росія продовжує вбивати мирних жителів України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на фронті…
Пенсіонери у 2025 році можуть отримати надбавку до пенсії. Що для цього потрібно.
Позбавити водійських прав можуть навіть тих, хто не порушує правила дорожнього руху. Банальна перевірка документів…
7 квітня в Україні відзначають Всесвітній день здоров'я. Християни вшановують пам'ять святого преподобного Юрія Мелітійського.…
До першої групи інвалідності належать люди, які повністю втратили працездатність і вимагають постійної опіки. Вони…