В українському пенсійному законодавстві є кілька нюансів, пов’язаних із датою 1 січня 2004 року. Зокрема, якщо людина навчалася на стаціонарі у виші до цієї дати, то час зарахують до страхового стажу, важливого при виході на заслужений відпочинок.
Є подібні моменти, пов’язані й з перебуванням на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням.
Так, якщо це відбувалося до 01.01.2004, час перебування на інвалідності, пов’язаної з роботою людини, зараховується як у страховий стаж, так і у стаж, що дає право на пільгову пенсію (якщо нещасний випадок стався під час роботи в шкідливих умовах або внаслідок профзахворювання).
А час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням після 1 січня 2004 року зараховується лише до стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах та у пільгових розмірах (якщо нещасний випадок стався під час роботи у шкідливих умовах чи внаслідок профзахворювання).
До страхового стажу, з урахуванням якого визначається розмір пенсії, цей період не зараховується.
Джерело: finance
Читайте також:
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…
До утворення здуття свіжого або старого лінолеуму може призвести безліч причин. Але в будь-якому випадку…
Чимало українських пенсіонерів, які не виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей і…