Опівночі небо розпускається вогняними квітами. Це феєрверки, вогняні іграшки, якими навіть дорослі іноді не вміють правильно використовувати. В результаті можуть постраждати тварини, природа, перехожі і сам салютуючий. Щоб уникнути лиха, необхідно пам’ятати про правила використання піротехніки.
До розважальних піротехнічних засобів (піротехніки) відносяться: феєрверки, петарди, бенгальські свічки, хлопавки, ракети тощо. Їх продаж та використання регулюється ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», а також ухвалою Кабінету Міністрів №839 «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів».
При цьому органи місцевого самоврядування мають право самостійно вирішувати питання продажу та використання піротехнічних засобів: на території міста/села/селища можуть встановити заборону на піротехніку.
За порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів передбачено накладення штрафу від 595 до 1020 грн з конфіскацією піротехніки (ст.195-6 КУпАП).
Однак, якщо дане порушення скоїла особа, яка протягом року була піддана адміністративному стягненню за це правопорушення, то їй загрожуватиме штраф від 1020 до 1700 грн з конфіскацією піротехніки.
За порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші у населених пунктах та громадських місцях настає відповідальність у вигляді попередження чи накладення штрафу: для громадян – від 85 до 225 грн; для посадових осіб/громадян-суб’єктів господарської діяльності – від 255 до 510 грн (ст.182 КУпАП).
Якщо згадані вище особи чинили протягом року подібну провину, то при повторному порушенні штраф зросте: для громадян від 255 до 510 грн, з конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехніки, інших предметів порушення тиші; для посадових осіб/громадян-суб’єктів господарської діяльності – від 850 до 2550 грн, з конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехніки, інших предметів порушення тиші.
Іноді, не всю піротехніку ви можете придбати – багато залежить від вашого віку. Обмеження за віком стосується кількох видів піротехнічних засобів. Піротехніка поділяється на:
Таким чином, заборонено продавати або передавати:
А також заборонено продавати або передавати феєрверки класу 4, сценічні піротехнічні вироби класу Т2 та піротехнічні вироби класу Р2 особам, які не мають спеціальної підготовки.
Купувати піротехнічні вироби необхідно лише у спеціалізованих торгових місцях та вимагати у реалізаторів сертифікат якості. Не намагайтеся зробити феєрверки вдома самостійно або купувати їх на стихійних ринках/підземних переходах.
Якщо ваш орган місцевого самоврядування дозволяє на території міста/села/села продаж та використання піротехніки, то варто пам’ятати про рекомендації Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Читайте також:
Як уберегти домашніх улюбленців від наслідків святкових салютів
22 травня невеликий дощ очікується у більшості західних областей, на решті територіях країни без опадів.…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Які вони – сім’я і кохання у поважному віці? Чому в одних пар з віком…
З віком хребет може «просідати», що нерідко призводить до опущення внутрішніх органів.
Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай…
Пенсіонери та люди з інвалідністю у травні продовжують отримувати грошову допомогу від ВПП ООН. Що…