При цьому орендар має переважне право на придбання цієї земельної ділянки, а недотримання процедури переважного права може призвести до судової тяганини для власника.
Орендар втрачає переважне право, якщо протягом місяця з дня отримання повідомлення від нотаріуса не повідомив його про бажання скористатися переважним правом, відмовився від укладення договору купівлі-продажу, не з’явився в день і час, призначений нотаріусом для укладення договору.
При цьому власник може продати землю іншій особі.
Також, відповідно до закону, якщо орендар не може набути право власності на ділянку, він може передати своє переважне право іншій особі, але тільки один раз. Передача вже переданого переважного права заборонена.
Якщо земельна ділянка продається з порушенням переважного права, орендар може подати позов про передачу на неї прав і обов’язків покупця. Позивач буде зобов’язаний перерахувати на рахунок суду суму, яку покупець повинен сплатити за договором купівлі-продажу.
Якщо особа придбала ділянку, яка здається в оренду, вона повинна повідомити про це своїх користувачів протягом одного місяця з дня набуття права власності.
Читайте також:
За матеріалами Міністерства юстиції
Тестостерон є ключовим для зростання м’язової маси, сили та витривалості, тому багато спортсменів використовують добавки…
Ванна кімната вирізняється високою вологістю. Після кожного прийняття ванни або душу рівень вологості повітря підвищується.…
Бувають випадки, коли овочівники обрали продуктивний сорт, правильно здійснили посадку, але огірки замість зеленців дають…
Погоду на 17 квітня в Україні визначатиме антициклон - усюди буде сухо та переважно сонячно.…
Які несподіванки чекають на метеозалежних людей цього дня?
Традиція фарбувати яйця на Великдень має глибоке, дохристиянське коріння.